Fanúšikovia spoločnosti AMD sa nedávno dočkali veľmi potešujúcej správy. Výrobca mal predstaviť nové procesory s vysokým počtom jadier, neobvykle vysokými frekvenciami a ešte k tomu sa mali predávať za prílišne nízke ceny. No komu by predsa takáto správa neulahodila?

Tí, čo majú v procesoroch aký-taký prehľad, však ihneď začali byť k údajným procesorom skeptickí. Server Wccftech sa preto na celú situáciu pozrel a potvrdil, že šíriace sa správy boli falošné. O čo teda išlo?

Procesory snov za babku

Pôvodom falošných informácií sú obrázky nižšie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú veľmi dôveryhodne – ako priamo od AMD. Nachádzajú sa na nich názvy a špecifikácie siedmich neexistujúcich procesorov – modelov Ryzen 7 2700, 2800, 2800X, Ryzen 10 3900X, 3920X, 3950X a 3970X. Ako môžeš vidieť aj na obrázkoch vyššie, pri všetkých procesoroch sú uvádzané veľmi dobre znejúce špecifikácie. Základné frekvencie sa pohybujú na úrovni 5 GHz a chýbať nemá ani dokonca 24 jadier či 48 vlákien.

Nenechaj si ujsť
AMD po dlhých rokoch porazilo Intel a odnieslo si významné ocenenie. Nvidia ale naďalej kraľuje trhu

Autori týchto nezmyselných materiálov nezabudli ani na podozrivo nízke ceny. Tie začínajú už na 329 dolároch a končia 899 dolároch za najlepší z procesorov. Prísť na trh by pritom mali niekedy v polovici budúceho roka alebo v jeho treťom kvartáli. Ako už ale server Wccfttech zistil, tieto materiály boli modifikované a predstavenie takýchto procesorov od AMD zatiaľ nehrozí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom