Rok 2017 sa pomaly chýli ku koncu. Počas uplynulých mesiacov sme zazreli mnoho skvelých produktov aj vo svete počítačového hardvéru. AMD získalo ocenenia portálu Trusted Reviews za najlepšiu značku a procesor, pričom NVIDIA si odniesla cenu za najlepšiu grafickú kartu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Od začiatku tohto roka sa výrobcovia počítačových komponentov snažili priniesť medzi fanúšikov nové, ešte prepracovanejšie produkty. Na scéne sa tak objavili nové procesory s vylepšenými architektúrami, ale aj výkonné grafické karty, ktoré prinášajú jedinečný zážitok z hrania. Spoločnosť AMD a NVIDIA teraz môžu byť na svoju tvrdú prácu právom pyšné.

AMD sa po rokoch opäť prebralo

Portál Trusted Reviews ku koncu roka udelil ocenenia produktom rôznych kategórií, pričom sa nezabudlo ani na počítačový hardvér. Práve tu sa do popredia dostalo AMD, ktoré získalo titul najlepšej značky roka a zároveň sa na prvom mieste za najlepší počítačový komponent umiestnil jeho nový procesor Ryzen.

AMD Ryzen

V tomto roku sme z dielne toho výrobcu videli viac ako 10 rôznych noviniek zo sveta procesorov a grafických kariet. Po dlhom období tak spoločnosť konečne zažiarila a tromfla aj svojho najväčšieho konkurenta – Intel.

NVIDIA znova na vrchole

Svoju odmenu za špičkovú grafickú kartu GTX 1080 Ti si odniesla aj NVIDIA, ktorá je v tomto segmente dlhoročným lídrom. Touto novinkou spoločnosť dokázala, že vie vytvoriť ešte rýchlejšieho a cenovo prijateľnejšieho nástupcu pre model GTX Titan. Rovnako aj grafické procesory Pascal stále patria k tým najpopulárnejším a tak nie je ocenenie tohto giganta veľkým prekvapením. Portfólio počítačového hardvéru rozšíril o nové procesory Skylake-X a Coffee Lake aj Intel. Prvá novinka však v porovnaní s čipom od AMD prišla na svet neskoro a jej cena taktiež nie je práve najnižšia.

Nenechaj si ujsť
GeForce GTX 1080 Ti je najvýkonnejšia komerčne predávaná grafická karta na svete

Procesory Coffee Lake síce trafili „klinec po hlavičke“ a prinášajú poriadny výkon za rozumnú cenu, no ich obmedzená dostupnosť nechala mnohých hráčov v smútku. Dlhoročný gigant tak ostal zaskočený svojim „spiacim“ rivalom. AMD sa v roku 2017 skutočne vyšvihlo a rovnakou snahou sa zrejme bude snažiť porážať konkurenciu aj v budúcom roku. Súhlasíš s oceneniami TR Awards 2017, alebo by si vybral na post víťazov iných adeptov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]