Už pred nejakým časom predstavitelia Facebooku avizovali, že na sociálnu sieť mieri nový spôsob hodnotenia, respektíve označovania komentárov. Novú funkciu dostáva teraz čoraz viac používateľov.

Novinkou vo funkcionalite Facebooku je možnosť „hlasovať“ pri komentároch hlasom „hore“ (Up) alebo „dole“ (Down). V grafickom rozhraní je hlasovanie zobrazené prostredníctvom dvoch šípiek, ktoré dopĺňa počítadlo hlasov. Pod komentármi sa stále zobrazuje aj tlačidlo Páči sa mi to (Like), takže aj takéto označovanie komentárov by malo byť stále dostupné.

Podľa informácií portálu The Next Web, novú funkciu v súčasnosti dostávajú najmä používatelia na Novom Zélande a v Austrálii. Facebook však funkciu testuje už dlhšie a teraz by tak mohlo ísť o globálne sprístupňovanie hlasovania pod komentármi.

Funkcia je očividne inšpirovaná diskusnou platformou Reddit, kde sa používa na vyjadrenie súhlasu a nesúhlasu s daným komentárom, na najväčšej sociálnej sieti majú ale trochu iný zámer. Facebook verí, že hlasovanie mu pomôže prostredníctvom aktivity používateľov odhaliť komentáre so zlým či podvodným úmyslom. Práve v tejto oblasti je sociálna sieť často kritizovaná pre neschopnosť rýchlej a presnej reakcie.

Úspech je otázny

Ako presne bude hlasovanie ovplyvňovať zobrazovanie komentárov nie je ešte úplne jasné. Komentáre s kladnými reakciami by po vzore Redditu mohli dostať vyššiu prioritu a zobrazovať sa skôr. Otázne je či používatelia budú správne využívať hlas dole, ktorý môže byť skôr spojený s reakciou nesúhlasu než označenia názoru s podvodným či zlým úmyslom. Každopádne Facebook ešte novú funkcionalitu oficiálne nekomentoval a nie je jasné, kedy sa dostane ku všetkým používateľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú