Emoji či lepšie povedané takzvané smajlíky sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich konverzácií na Facebooku. V poslednej dobe sa však gigant rozhodol všetko inovovať a neustále pridáva nové funkcie. Do kategórie vítaných sa ale rozhodne zaraďuje redizajn všetkých smajlíkov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vynovené emoji sú momentálne teda sprístupnené naozaj pre všetkých používateľov, ktorí ale podľa vyjadrení vývojárov musia mať chvíľku strpenia, kedže aktualizácia nie je ihneď dostupná pre všetky regióny. Rôzne tváre, zvierať či iné formy smajlíkov tak disponujú novým fresh dizajnom, ktorý opäť o niečo viac oživí konverzácie. Aj keď sa táto novinka začala distribuovať už od septembra minulého roka, prístup mali zatiaľ výhradne len používatelia desktopovej verzie.

zdroj fotografie: Mashable

Tí si tak mohli zo svojich kamarátov robiť srandu napríklad aj fotografiou jemne namosúreného jeleňa, ktorý je teda poriadne uletený výtvor. Ak však patríš k používateľom, ktorí radšej využívajú mobilnú verziu, teraz je ten správny čas na radosť, nakoľko nové emoji prídu aj sem. Ako sme už spomínali, aktualizácia je uvoľňovaná postupne, a tak sa môže k tebe dostať až o niekoľko dní.
zdroj fotografie: Mashable

Ďalšou dôležitou informáciou je však skutočnosť, že Messenger pravdepodobne tieto inovácie vôbec nedostane. Svoje vynovené smajlíky totiž obdržal ešte v júni minulého roka. Aktualizácia by tak bola v tomto prípade vcelku zbytočná. No nič ti nebráni v tom, aby si mohol používať mobilnú verziu Facebooku a užívať si tak nové emoji.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
75%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]