Najväčšia sociálna sieť začala meniť používateľské prostredie pre webovú verziu svojej platformy ešte koncom minulého roka, kedy sa poprvýkrát odhalili nové zmeny. Tie neskôr zavítali aj k nám. Starý dizajn však bude čoskoro definitívne minulosťou. Facebook začal upozorňovať používateľov na vypnutie klasického prostredia. Ponechá im už len nový dizajn. Takéto upozornenie sme zaznamenali aj v našej redakcii.

Facebook sa pôvodného používateľského prostredia držal celé roky. Starý dizajn s bielym podkladom mnohým stále vyhovoval, no sociálna sieť si povedala, že je čas na razantnú zmenu. Preto spoločnosť ešte na jeseň minulého roka začala s testovaním novej verzie Facebooku pre web s upraveným dizajnom, ktorý sa zmenil o 180°.

Po prvotnom testovaní začala sieť nové prostredie sprístupňovať ďalším a ďalším používateľom. Na Slovensko prišiel nový Facebook na jar tohto roka. Všetky zmeny, ktoré priniesol, sme popísali v našom predošlom článku. Doteraz však dávala sieť ľuďom na výber, mohli používať pôvodný Facebook alebo prejsť na jeho novú verziu. To však už nepotrvá dlho.

Nenechaj si ujsť
Tmavý režim aplikácie Facebooku pokračuje v rozširovaní. Objavili sa ďalšie detaily

Facebook začne vypínať staré prostredie. Ostane už len moderný dizajn s tmavým režimom

Podľa nového upozornenia totiž platforma začala používateľov upozorňovať na vypnutie starého Facebooku. K úplnému odstaveniu pôvodnej verzie používateľského prostredia pritom dôjde už o pár týždňov v priebehu septembra. Potom viac nebude možné prepínať medzi pôvodným a novým Facebookom.

Napriek tomu, že mnohým stále vyhovuje práve staré prostredie, sieť im nanúti novú verziu, v ktorej prináša okrem klasického bieleho prostredia aj tmavý režim.

Ten sa stal pre moderné aplikácie už akýmsi štandardom a dnes sa s ním môžeme stretnúť skoro všade. Paradoxne, aj keď Facebook vylepšil webovú verziu o tmavý režim, v jeho hlavnej mobilnej aplikácii chýba.

Vývojári však majú pracovať aj na tejto zmene, ktorú sieť testuje, no zatiaľ nie je dark mode vo Facebook aplikácii dostupný pre každého. Aspoň už ale vieme, ako bude vyzerať. Pripomeňme len, že tmavý režim doteraz dostal aj Messenger, Instagram a WhatsApp, ktoré sú dcérskymi aplikáciami tejto platformy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom