Takmer všetky aplikácie už obsahuju tmavý režim, ktorý je vynikajúci pri čítaní obsahu v nočných hodinách. Podľa príspevkov používateľov sociálnej sieti Twitter, aj Facebook konečne začína rozširovať prístup k tejto funkcií v ich hlavnej aplikácii. Informuje o tom portál SocialMediaToday

Tmavý režim už obsahujú aplikácie Messenger, Instagram a WhatsApp a dokonca aj Facebook Lite, avšak doteraz chýbala možnosť využívať v tmavom režime hlavnú aplikáciu Facebooku. Ako sa sme už informovali, niektorým používateľom sa toto nastavenie v aplikácii konečne zobrazuje a nemusí trvať dlho, než firma začne s ešte rýchlejším rozšírovaním funkcie.

Facebook potvrdil rozširovanie medzi ďalších používateľov aplikácie, avšak zatiaľ iba na iOS. Čo sa týka Android aplikácie, zatiaľ nie je známe, kedy plánuje firma túto funkciu zaviesť a či sa bude zavádzať taktiež s oneskorením alebo ju dostanú všetci používatelia.

Prečítaj si tiež
Takto bude vyzerať tmavý režim v aplikácii Facebooku na Androide

Narozdiel od WhatsAppu, Messengeru alebo Instagramu, tmavý režim Facebooku zobrazuje odtiene šedej a nie skutočnú čiernu, pričom hlavnou výhodou je príjemnejšie používanie v nočných hodinách, no hlavne šetrnejšie zaobchádzanie s batériou pri OLED displejoch.

Či už je funkcia sprístupnená môžeš zistiť skontrolovaním nastavení v aplikácii. kde by sa mala objaviť priamo voľba tmavého režimu. Tmavý režim sa však spustí aj automaticky, ak je systémovo telefón nastavený v tmavom režime. Pokiaľ si veľmi nedočkavý, môžeš si miesto čakania stiahnuť aj odľahčenú aplikáciu Facebook Lite, kde je tmavý režim už sprístupnený, či už pre Android, alebo iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom