Obchodný model brata bývalého narkobaróna Pabla Escobara je prinajmenšom viac ako podivný. Zrejme nikto by nečakal, že začne predávať smartfóny, no on sa do tohto biznisu vrhol skutočne naplno.

Avšak miesto vlastných modelov začal ponúkať prebalené smartfóny od konkurencie za omnoho výhodnejšie ceny, ktorými chcel svojich rivalov „odrovnať“. Po pokusoch s prvými skladacími modelmi sa teraz Escobar sústredí na iný. Predáva totiž zlatý iPhone 11 Pro, ktorý ponúka za zlomok ceny nového modelu, informuje WCCFTech.

O podivnom biznise s predajom smartfónov pod značkou Escobar Phone sme informovali už v našich predošlých článkoch. Doteraz sa totiž v e-shope spoločnosti, ktorú vlastní Roberto Escobar, objavilo viacero modelov, ktoré boli ponúkané v luxusnom zlatom prevedení a za podozrivo nízke ceny.

Prvým ponúkaným smartfónom bol Royole Flexpai, jeden z prvých skladacích modelov, ktorý Escobarova firma obliekla do zlatej fólie a predávala za 315 €. Viac sa dozvieš v samostatnom článku.

Escobar Inc.

Neskôr si tento boháč zaumienil predávať „vlastný“ skladací Escobar Phone 2, ktorý sa až nápadne podobal na skladací Samsung Galaxy Fold. V skutočnosti však naozaj išlo o tento model od kórejského výrobcu, ktorý bol len prebalený a dostal pozlátenú fóliu.

Takéto zariadenie potom Escobar ponúkal taktiež za zlomok pôvodnej ceny a s tvrdeniami, že tým zničí Samsung. Nevyšlo, Samsung je stále najväčším hráčom v tomto segmente.

Escobar Inc official/YouTube

Následne sa však objavili problémy a sťažnosti zákazníkov, ktorým neboli ich objednávky doručené. Svoj smartfón zväčša dostali len YouTuberi, aby sa tým Escobar zviditeľnil.

Ostatným poslal len knihu so svojim životopisom a nie je doteraz známe, či boli niektoré ďalšie objednávky pre bežných zákazníkov doručené. Detailnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Escobar predáva zlatý iPhone 11 Pro za smiešnu cenu

Najnovšie sa Roberto Escobar zameral na Apple, ktorý chce, ako inak, zničiť jeho vlastným smartfónom. Do ponuky vo svojom e-shope totiž zaradil zlatý iPhone 11 Pro v 256 GB verzii, pričom ide o identický model, aký predáva Apple, avšak s pozlátenou konštrukciou.

Escobar Inc.

Údajne má ísť o 24-karátové zlato, avšak aj v tomto prípade máme pochybnosti, že za cenu 499 dolárov zákazník dostane skutočne takúto luxusnú úpravu. Pre predstavu, ruská spoločnosť Caviar, ktorá sa takýmto úpravám venuje a využíva najdrahšie a najluxusnejšie materiály, predáva svoje modely rádovo za tisícky eur.

Escobar Inc.

Ponuka od Escobara tak znova pôsobí až príliš lákavo. Na sklade malo byť pritom 2000 kusov zlatého iPhonu 11 Pro, no aktuálne už má byť k dispozícii len 987 kusov.

Ani samotný e-shop nepopiera, že sa jedná o originálny iPhone 11 Pro 256 GB. Ide však o opravované kusy, ktoré sú údajne funkčné a pozlátené, informuje Engadget Navyše sa opäť nezabudlo na prezentáciu s polonahými modelkami.

Až príliš lákavá ponuka

Podľa Escobarových štandardov však má byť smartfón doručovaný v drevenej krabičke s nabíjačkou a slúchadlami. V porovnaní s cenou od Apple, ktorá na Slovensku za takýto model činí zhruba 1299 €, je ponuka od brata bývalého narkobaróna neodolateľná.

Získať za skoro tretinovú cenu iPhone 11 Pro a navyše v zlatej úprave sa môže zdať ako jedinečná príležitosť. Opak však môže byť pravdou a nakoniec sa svojho vysnívaného smartfónu nemusí zákazník vôbec dočkať a môže sa ocitnúť v situácii ako ostatní oklamaní ľudia, ktorí dostali len knihu. V tomto prípade tak skutočne platí staré známe, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom