Meno Escobar je spájané s najväčším drogovým kráľom, o ktorom Netflix natočil niekoľko sérií v seriáli Narcos. Tam sa už ale nespomína jeho brat, Roberto De Jesus Escobar Gaviria. Práve on sa pokúša dobiť technologický svet, avšak svojským spôsobom. Po poslednom počine, kedy predstavil prvý skladací smartfón, ktorý bol v podstate len upraveným modelom Royole Flexpai, vyrukoval s ďalšou „novinkou“, ktorou sa údajne chystá zničiť Samsung. Roberto Escobar ukázal svetu ďalší bizarný pokus, ktorým sa chce presadiť vo svete smartfónov a „zabiť Samsung“. Využije na to jeho vlastný model, informuje Gizmodo.

Brat Pabla Escobara len nedávno svetu ukázal, že on chce byť „kingpin“ aj v segmente smartfónov. Jeho prvý pokus zahŕňal 400-dolárový pozlátený smartfón, ktorý sa samozrejme nevolá inak ako Escobar Fold 1, no išlo len o upravenú verziu jedného z prvých skladacích modelov vôbec. Tentokrát ale na to ide Roberto inak.

Vyrukoval do boja proti Samsungu a vo svojej marketingovej kampani, kde opäť nechýbajú modelky (tentokrát majú na sebe aspoň niečo), agresívne prehlasuje, že jeho Escobar Fold 2 má tohto kórejského giganta zničiť. Paradoxne to chce dosiahnuť rovnakým smartfónom, akým predstavil samotný Samsung.

Escobar okopíroval Galaxy Fold. Chce poraziť Samsung

Extravagantný skladací kúsok od brata niekdajšieho drogového kráľa je totiž na vlas podobný modelu Galaxy Fold, na ktorý Samsung nasadil cenu takmer 2 000 €. Escobar ale ide s cenou dole. Rovnakú konštrukciu, ale zahalenú do zlata, s rovnakými parametrami, avšak s 1 chýbajúcim fotoaparátom, predáva len za 399 dolárov, čo je zhruba 360 €. Vyššia 512 GB verzia stojí necelých 500 €.

Escobar Inc official/YouTube

To už je v porovnaní s cenou originálneho modelu poriadny rozdiel. K prezentácii na oficiálnom webe navyše priložil odvážny popis: „Oficiálny smartfón Escobar Fold 2 je skutočným zabijakom Samsungu. Odpočívaj v pokoji Samsung, Pablo vždy vyhráva.“ Nezabudol ani na už spomínané prezentačné videá s modelkami.

Nenechaj si ujsť
Brat Pabla Escobara predstavil vlastný skladací smartfón. Kúpiš ho za bagateľ

Objavili sa hneď v niekoľkých videách, pričom v jednom z nich dokonca rozmlátili pôvodný Galaxy Fold. Ako si však netušíme, či si Escobar iba vybíjal zlosť z predajov prvého skladacieho modelu, alebo mal len zlú náladu a Samsung mu prišiel „do rany“. Okrem spomínaného skladacieho modelu sú totiž na záberoch aj lacnejšie smartfóny Galaxy J2. Poďme sa však pozrieť, čo tento „výnimočný“ Escobar Fold 2 ponúka.

Fold 2 má takmer identické vlastnosti

Okrem zlatej konštrukcie totiž dostal rovnaký vonkajší Super AMOLED displej a vnútorný ohybný panel ako Galaxy Fold. Hoci menší z dvojice s pozadím, na ktorom je usmievajúci sa Pablo Escobar, má uvedenú uhlopriečku 6″, nevyzerá byť väčší ako 4,6″ panel, ktorý využil Samsung. Ponúka aj totožné špecifikácie procesora, ktorým je Snapdragon 855 s 8 GB/ 12 GB RAM a vnútorná pamäť má 128 GB/ 512 GB ROM.

Nechýba ani rovnaká 4 380 mAh batéria, snímač odtlačkov prstov na boku, no dostal o jeden selfie objektív menej ako skladací model Samsungu. Escobar Fold 2 má totiž celkovo 5 fotoaparátov, ktorých rozlíšenie a vlastnosti sú však opäť rovnaké ako u Galaxy Fold. Tento smartfón s logom Escobara tak môže byť výsledkom jednania s dodávateľmi Samsungu, ktorí pre tohto známeho pána vyrobili jeho vlastný smartfón po vzore modelu s komponentami, ktoré dodávali svojmu kórejskému odberateľovi.

V tomto prípade je produkcia obmedzená na 200 000 kusov a Escobar tvrdí, že jeho model prešiel skutočne prísnymi testami. Ani pri modeli Fold 2 nezabudol výrobca podotknúť, že peniaze zákazníkom nevracia a neručí za stratu či poškodenie. Rovnako tak neposkytuje žiadne náhrady.

Dostatočným varovaním pre ďalších záujemcov môže byť aj fakt, že Escobar síce prijal objednávky na prvý Fold 1, ale nedoručil ho, informuje Android Authority. Pre niektorých však môže ísť o celkom lacnú alternatívu za drahý Galaxy Fold, ktorá im nikdy nemusí byť doručená. Ako sa ale spomína v jednom z prezentačných videí, modelky nie sú zahrnuté v cene.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP