Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko, no pokiaľ ich má niekto viac než potrebuje, môže si nechať na žiadosť vytvoriť napríklad aj vlastný skladací smartfón. Práve týmto smerom sa teraz vybral brat azda najznámejšieho drogového kráľa, Pabla Escobara. Nový Escobar Phone 1 je stelesnením luxusu a výkonu, ktorý v netradičnom prevedení ponúka každému už za naozaj smiešnu sumu, informuje Gizmodo.

Hneď na začiatku však musíme podotknúť, že táto novinka, ktorá mala vyjsť ako nápad Roberta Escobara, sa náramne podobá na jeden z úplne prvých skladacích smartfónov, Royole Flexpai. Ten bol svojho času len akousi prvou lastovičkou a predzvesťou príchodu týchto zariadení. Escobar Phone 1 tak svojim spôsobom vychádza práve z tohto modelu, od ktorého si prepožičal dizajn a povýšil ho na novú, luxusnejšiu úroveň.

Brat bývalého narkobaróna predstavil vlastný skladací smartfón

Skladací smartfón s menom, ktoré nikto neprehliadne, ponúka veľký 7,8″ ohybný AMOLED displej, ktorý sa tiahne až po časť konštrukcie, kde je uložená dvojica fotoaparátov s rozlíšením 16 MPx a 20 MPx s optickou stabilizáciou obrazu. Srdcom tohto netradičného smartfónu je výkonný procesor Snapdragon 855, ku ktorému sa pridáva 6 GB/ 8 GB RAM podľa zvolenej pamäťovej verzie. Dostupný je 128 GB a 512 GB variant.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk sa kvôli plameňometu zaplietol s bratom Pabla Escobara. Teraz sa mu vyhráža prevzatím Tesly

Napájanie zaisťuje 4 000 mAh batéria a celý smartfón beží na operačnom systéme Android 9.0 Pie. Escobar však svoju vlastnú nadstavbu používateľského rozhrania nepriniesol. Aj ostatné špecifikácie tohto skladacieho modelu sú ako z Royole Flexpai, no Roberto sa rozhodol, že tento počin bude svetu predávať za veľmi nízku cenu, aby si ho mohlo dopriať viacero ľudí. Základná verzia Escobar Phone 1 v 128 GB verzii stojí iba zhruba 315 €, čo je v porovnaní s inými skladacími smartfónmi minimálna cenovka. Variant s 512 GB úložiskom je potom dostupný za 450 €.

Prekvapí cenou aj prezentáciou vo videách

Stále sa pritom jedná o zlomok ceny, akú si za svoj skladací model pýta Huawei či Samsung. Lacnejší model sa má podľa očakávaní Escobara vypredať celkom rýchlo a vyrobených bude iba 100 000 kusov, informuje The Next Web. Pokiaľ si však niekto tento smartfón objedná a následne by sa ho rozhodol vrátiť, môže naraziť na problém. Na oficiálnom webe je totiž napísané, že pokiaľ nie je inak špecifikované, vrátenie tovaru a peňazí spoločnosť nezaručuje.

Escobar nezabudol k tomuto smartfónu pripraviť aj vlastné promo video, v ktorom túto novinku predstavujú ženy v spodnej bielizni. Video môže ľudí zmiasť a vyvolať otázku, čo chce vlastne Roberto prezentovať, no skutočne ide o reklamu na jeho vlastný Escobar Phone 1. Aby však upútal pozornosť divákov aj prostredníctvom televízie, vytvoril reklamu, s ktorou sa majú stretávať diváci vo viacerých krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom