Twitter je obľúbenou platformou Elona Muska a pri jeho konverzáciách dochádza často k poriadne kurióznym momentom. Musk sa už na sociálnej sieti naťahoval napríklad s najväčším konkurentom svojej automobilky, či spravil stávku o postavení elektrárne v Austrálii za 100 dní. Tentoraz Twitterom však nelietali milióny dolárov, ale „fakty“.

Musk je rozhodne zaangažovaný do oblastí vedy a vesmíru. Známe sú jeho plány o kolonizovaní Marsu, ktoré sa snaží naplniť so svojou spoločnosťou SpaceX. Neprekvapí teda, že ho nedávno zaujala fotografiu tejto červenej planéty, ktorú zachytil rover Curiosity. Musk túto snímku pridal na svoj Twitter aj s krátkym, zatiaľ však pre tento príbeh nevýznamným, komentárom.

Príspevky známeho vizionára majú na sociálnych sieťach veľký ohlas, no vo väčšine prípadov sa tie bizarné veci začínajú diať až po následných komentároch Muska. Podnikateľ tentoraz „podpichol“ vyznávačov konšpiračnej teórie o plochej Zemi, a najmä teda organizáciu Spoločnosť plochej Zeme, ktorá túto teóriu vehementne podporuje. Musk tak pod svoj príspevok na Twitteri položil otázku: „Prečo neexistuje Spoločnosť plochého Marsu?“

Odpoveď majú asi na všetko

Účel takejto otázky bol jasný – najmä pobaviť seba aj svojich sledovateľov. Musk zrejme ani neočakával priamu odpoveď zainteresovaných. No presne toho sme sa dočkali. Na príspevok totiž reagovala samotná Spoločnosť plochej Zeme, a to priamo so svojím overeným účtom! A to nie je všetko. Ich komentár totiž podporuje vedecké pozorovania…teda z polovice. Prečo teda neexistuje Spoločnosť Plochého Marsu? Pretože: „Na rozdiel od Zeme, pozorovaním sa zistilo, že Mars je guľatý.“

Tak a hádam je to už Elonovi jasné. Vedecké dôkazy stačia na potvrdenie tvaru Marsu, no už nie Zeme. Logika tomu celému trošku chýba, no aj tento prípad potvrdzuje, že „plochozemci“ majú odpoveď zrejme skutočne na všetko. No a keď už vedci, astronómovia či astronauti „nedokázali“ potvrdiť tvar Zeme, možno nám nové poznatky prinesie chlapík, ktorý sa kvôli potvrdeniu jej plochosti ide vystreliť v podomácky vyrobenej rakete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom