Twitter je obľúbenou platformou Elona Muska, kde často prezentuje svoj názor. Nedávno tento vizionár komentoval aj konanie jedného z najväčších konkurentov Tesly, ktorým je nemecká automobilová skupina Daimler. Celá situácia nabrala nečakaný spád a vyústila do debaty, kde lietali miliardy dolárov.

Musk na Twitteri pridal svoj názor pod príspevok, kde sa spomínala nová investícia Daimleru do technológií elektrických vozidiel. CEO Tesly sa vyjadril, že investícia vo výške 1 miliardy dolárov nie je pre takého obra, akým je Daimler, pod ktorý patrí aj Mercedes, veľká suma. Podľa Muska by spoločnosť mohla k celej investícii pridať ešte jednu nulu.

Netrvalo dlho a komentár nabral veľkú odozvu. Prostredníctvom svojho konta na Twitteri zareagovala o deň neskôr aj spoločnosť Daimler a dá sa povedať, že Musk dostal tú chýbajúcu nulu, ktorú žiadal. Jeden z najväčších konkurentov Tesly totiž ozrejmil svoje plány. Daimler skutočne investuje až 10 miliárd dolárov do vývoja elektrického vozidla nasledujúcej generácie a pridá ešte ďalšiu miliardu do produkcie batérií. A reakcia Muska? Veľmi krátka:

Musk ako príčina zmeny

Celá situácia si vyslúžila značnú pozornosť a mohlo sa zdať, že to bolo práve podpichovanie hlavného predstaviteľa Tesly, ktoré spôsobilo navýšenie investícií Daimleru. No ako poukázal ďalší používateľ Twitteru, tak veľké spoločnosti nemenia svoje plány cez noc a skôr išlo o to, že titulok prvého príspevku bol trochu mätúci.

Každopádne aj na túto tému si Musk zažartoval slovami, že on skutočne za zmenou stál. Možno teda nie príspevkom na Twitteri, ale na základe jeho predchádzajúcich krokov, ktoré učinil s Teslou, môžeme pokojne tvrdiť, že má pravdu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom