Počas ľudskej histórie vzniklo množstvo myšlienok, objavov a vynálezov len vďaka nápadom, ktoré sa na začiatku zdali ako absurdné. Istý muž z Kalifornie sa však pokúsi dokázať, že je Zem plochá tým, že poletí do vesmíru s podomácky vyrobenou raketou.

Jeho meno je Mike Hughes, má 61 rokov a pracuje ako vodič limuzíny. Mike patrí k skupine ľudí, ktorí zásadne odmietajú veriť tomu, že Zem je guľatá. Celé to má byť súčasťou obrovskej konšpirácie, ktorej súčasťou sú tiež inžinieri NASA, vedci či dokonca aj Elon Musk.

Žiadne prázdne reči

O tom, že tento počin myslí skutočne vážne, svedčí aj fakt, pri ktorom v roku 2014 postavil svoju prvú raketu na parný pohon, s ktorou sa mu podarilo vyletieť do výšky približne 400 metrov. Ako môžeš vidieť na videu, let nedopadol veľmi podľa predstáv. Po tom, čo táto raketa spadla pristála pomocou dotrhaného padáku, je na konci videa počuť Hughesove stonanie. Zo vzniknutých zranení sa musel zotavovať približne 2 týždne.

To ho však neodradilo a tentokrát sa pokúsi prekonať výšku 1 km. Je jasné, že z takejto výšky zakrivenie Zeme nespozoruje. Ide však o to, že znova to bude on, kto si do rakety sadne. Nakoľko ju znova skonštruoval sám, je tu veľké riziko, že celá akcia dopadne nešťastne. Ak by sa mu to však podarilo, má v pláne vybudovať takú, ktorá by ho vyniesla na obežnú dráhu Zeme, odkiaľ by ju mohol vyfotografovať a všetkým dokázať, že Zem je skutočne plochá.

Určite ťa napadla otázka, odkiaľ na to všetko berie peniaze. Na túto akciu využíval známe crowfundingové portály Kickstarter a GoFundMe, kde sa mu však nepodarilo vyzbierať dostatočný počet peňazí. Nakoniec sa ale našla organizácia, ktorá jeho ambiciózny projekt podporila. Nazýva sa Research Flat Earth a ako názov napovedá, jej cieľom je dokázať, že Zem je plochá. Vďaka tomu sa celý projekt mohol pohnúť ďalej a my sa tak dočkáme azda najbizarnejšieho pokusu o dokázanie tejto teórie.

Už túto sobotu

Celá akcia je pritom naplánovaná už na túto sobotu. Na jeho osobnej stránke sa bude dokonca vysielať živé video. Naživo teda uvidíš, ako tento pokus dopadne a či vôbec Mike prežije let. Pevne ale veríme, že to celé nedopadne tragicky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom