Niektoré Tesly sa dočkali vylepšení. Vďaka úpravám v softvéri, vylepšeným batériám a vylepšenému hardvéru sa skrátili časy zrýchlenia z 0 na 100 km/h. 

Začneme s najzákladnejším a zároveň „najpomalším“ Modelom S 75. V jeho prípade sa skrátil čas až o 1,2 sekundy, čiže po novom zrýchli z 0 na 100 km/h iba za 4,6 sekúnd! Podobný čas pritom dosahuje aj Audi R8 či limitovaná edícia Aston Martin Vantage GT8. Teslu Model S 75 sme síce za pomalý automobil nemohli považovať ani predtým, ale predsa len oproti najvyššej P100D verzii so zrýchlením za 2,7 sekundy je to zásadný rozdiel. Približne za takýto čas zrýchli aj Ferrari LaFerrari! Vylepšenie, samozrejme, dostal aj model 75D s pohonom všetkých kolies, ktorý teraz dokáže zrýchliť za 4,2 sekúnd.

tesla model s

Nenechaj si ujsť
Vodič v Tesle ignoroval všetky varovania autopilota a smrteľne havaroval. Pozeral vraj Harryho Pottera
Ďalšie vylepšenia na obzore

Tesla nezabudla ani na SUV Model X. Verzii 75D sa skrátil čas o viac ako jednu sekundu, vďaka čomu zrýchkli z 0 – 100 km/h už za 4,9 sekúnd. Verzia 100D je zas rýchlejšia o pol sekundy, takže na stovku sa dostane za 4,7 sekúnd. Okrem rýchlostných vylepšení sa však Model X dočkal ešte jednej maličkosti. Americká automobilka pridala novú verziu so siedmimi sedadlami za príplatok 3800 €. Zaujímavosťou tiež je, že tieto vylepšenia prichádzajú tesne pred spustením predaja nového Modelu 3. Keďže nové rýchlosti sú dosiahnuté aj vďaka hardvérovým zmenám, majitelia súčasných Tesiel ich bežnou aktualizáciou nedostanú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP