Ani Mercedes si nechce nechať ujsť vlak, ktorý nastoľuje trend elektromobility. Na trhu už máme tri plnohodnotné elektrické autá s trojcípou hviezdou v znaku, Mercedes EQC, Mercedes EQA a elektrickú dodávku EQV, no čoskoro sa k nim pridá aj elektrifikovaná vlajková loď EQS. Tá sa teraz ukazuje na nových, menej maskovaných fotografiách, informuje InsideEVs.

Aj o prichádzajúcom elektrickom „S-ku“ toho už vieme pomerne dosť. Vieme, ako bude vyzerať jeho prístrojovka a aký dojazd by mala ponúknuť nová elektrická vlajková loď nemeckej prémiovej automobilky.

NEPREHLIADNI
Prekoná aj novú triedu S. Elektrický Mercedes EQS vybavia šialenou palubnou doskou, má zahnutý displej a systém poháňa 24 GB RAM

Mercedes EQS sa oficiálne predstaví už budúci rok, predprodukčné verzie sa už teda naplno testujú a na verejnosť unikajú fotografie maskovaného vozidla. Portál InsideEVs ale nedávno zverejnil jednu, na ktorej je EQS zamaskovaný naozaj decentne.

Unikátna línia v podaní Mercedesu

Nielen nové, ale už aj predošlé maskované fotografie napovedajú, že nové EQS bude mať značne odlišnú siluetu od všetkých doterajších modelov značky. Naznačuje to aj oficiálna fotografia, ktorú zverejnil aj portál Motor1.

Mercedes

Elektromobilita podľa mnohých automobilových nadšencov prinesie výrazné zmeny v tom, ako vyzerajú autá z vonkajšej strany a zatiaľ to potvrdzuje aj model EQS. Jednak nie je potrebný tak veľký priestor v prednej časti, kde sa obvykle nachádza spaľovací motor a po druhé, v podlahe okrem batérií nie je umiestnená žiadna prevodovka ani hnací hriadeľ, čiže v interiéri odpadá prítomnosť stredového tunela.

Silueta elektromobilu EQS to v porovnaní so siluetou novej triedy S naplno potvrdzuje. EQS má omnoho kratší predok a takisto aj zadok, rozmery vozidla by pritom mali byť v porovnaní s klasickou triedou S veľmi podobné. EQS tak logicky poskytne viac vnútorného priestoru.

Parametrami má kopať prvú ligu

Mercedes už svojimi plug-in hybridmi dokazuje, že chce hrať v každom segmente automobilového priemyslu prvú ligu. Model EQS má byť teda prvotriedny a podľa papierových špecifikácií poskytnúť dojazd viac ako 700 km na jedno nabitie. Vrcholná verzia dostane 600 koní a technologicky pôjde o zrejme najvyspelejšie vozidlo automobilky. EQS totiž dostane úplne novú revolučnú prístrojovú dosku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom