VW ID. Buzz je ďalším extrémne očakávaným elektromobilom, ktorý oficiálne príde na trh už o necelý mesiac a pol. Ako informoval portál InsideEVs, prvé predprodukčné kusy už zišli z výrobnej linky a teraz mieria na testovacie jazdy do španielskej Barcelony, kde si ich budú môcť vyskúšať novinári z celej Európy.

Nemecká automobilka na svojom Twitteri zdieľala krátke video s dvoma dodávkami ID. Buzz, ktoré sú pokryté výrazným farebným polepom. VW pred samotnou svetovou premiérou nechce odhaliť viac než je potrebné, a tak budú novinári v Španielsku na prvých jazdách brázdiť cesty na takto maskovaných dodávkach.

Dostupný bude v niekoľkých konfiguráciách

Maskované elektrické dodávky ID. Buzz na novom videu okrem siluety a detailov svetiel či prednej masky odhaľujú aj fakt, že auto príde na trh vo viacerých konfiguráciách.

Je dosť možné, že ID. Buzz bude k dispozícii ako úžitková dodávka, ale aj ako van na prepravu osôb. Nasvedčuje tomu fakt, že jedno z áut vo videu má zadné posuvné dvere iba na jednej strane, zatiaľ čo druhý ID. Buzz ich má po oboch stranách.

NEPREHLIADNI
Slovák Kabaň pracuje na dizajne. 20 000 € elektromobil VW zbúra všetko, čo si o autách myslíš

Všetky detaily sa ale oficiálne dozvieme už 9. marca.  Tento dátum si VW naplánoval svetovú premiéru extrémne očakávaného modelu. Novinka je postavená na platforme MEB a ako prvá by mohla dostať až 111 kWh batériu.

Elektromobily postavené na tejto platforme zatiaľ disponovali batériou s maximálnou kapacitou 77 kWh. Nový akumulátor by tak mohol zabezpečiť dojazd podľa WLTP aj cez 700 km na jedno nabitie.

Volkswagen

Výroba prebieha v nemeckom Hannoveri a doručovanie zákazníkom by malo započať až v treťom kvartáli 2022.

Pokročilejší asistenti riadenia?

Ako sme už dávnejšie informovali, Volkswagen vyvíja spolu s Fordom technológiu Argo AI, ktorá má predstavovať komplexný systém autonómneho riadenia. Podľa vtedajších informácií začal koncern túto technológiu testovať v premávke práve na modeli ID. Buzz.

Technológie plne autonómneho riadenia sa zrejme spolu s predstavením tohto modelu ešte nedočkáme, no VW by mohol minimálne priniesť novú generáciu jazdných asistentov, ktorá by umožnila aspoň čiastočne autonómnu jazdu, napríklad po diaľnici. Zatiaľ sú to ale iba dohady, no všetko sa dozvieme už o necelý mesiac a pol, presnejšie 9. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP