Kedy si si poslednýkrát kúpil hru, ktorá bola kompletne dokončená, už od prvého dňa plne hrateľná a bez akýchkoľvek ďalších poplatkov? Vývojári z id Software nám podľa všetkého dokážu s Doom Eternal splniť aspoň tretiu z týchto podmienok, tvrdí portál PC Gamer.

Momentálne sa cenovky nových hier, odhliadnuc od indie tvorby, dostanú málokedy pod úroveň 50 eur. V mnohých prípadoch to však neznamená, že za takýto peniaz dostaneš plnohodnotný zážitok, a tak už zo zvyku počkáš pár piatkov, kedy sa tvoj dlho očakávaný titul objaví v zľave, poprípade si počkáš na kompletnú edíciu so všetkými hernými doplnkami a periodicky vydávanými opravami v jednom balení.

Najviac by nám o tom vedeli porozprávať tie najväčšie herné štúdia ako Ubisoft alebo Electronic Arts, keďže tie podľa všetkého mikrotransakcie a DLC živia najviac. Režisér nadchádzajúceho prírastku v legendárnej sérii Doom, ktorá sa svojho znovuzrodenia dočkala v roku 2016, sa na sociálnej sieti vyjadril, že ich novinka sa bude hrať ako za starých čias, bez akýchkoľvek free-to-play aspektov alebo vlastností prevzatých z mobilného hrania.

Doom Eternal by podľa jeho slov nemal obsahovať dokonca ani žiaden obchod v rámci hry, takže tvoj konečný zážitok z hry si vytvoríš iba ty v závislosti od nahraných hodín a nazbieraných skúseností.

Nenechaj si ujsť
TOP 8 ikonických apokalyptických herných katastrof, ktoré sa nám vryli do pamäte

Doom už v roku 2016 kedy vyšiel osekal prítomnosť akéhokoľvek toxického obsahu, až na pár výnimiek v hre pre viacerých hráčov. Cestičkou povinného zbierania skúseností ako zo starej školy by sa mal uberať aj Doom Etarnal, ktorý sa na našich obrazovkách objaví už 20. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom