Dnes je ten deň, kedy sa oficiálne spúšťa nová streamovacia služba Disney+. Používatelia tak majú ďalšiu možnosť, ako sledovať svoj obľúbený obsah vo vysokej kvalite a zároveň tým aj podporiť samotných tvorcov. Ak sa služby už nevieš dočkať, tento článok ťa prevedie všetkými základnými informáciami. 

Aj Disney, ako jedno z najväčších filmových štúdií na svete sa rozhodlo, že svojim fanúšikom a zákazníkom prinesie vlastnú službu, kde môžu sledovať ich vlastnú, ale aj prebranú tvorbu od iných. Ak si sa už tešil, ako si znovu pozrieš svoje obľúbené filmy a seriály, tak ťa budeme musieť sklamať. Služba je zatiaľ dostupná len na veľmi obmedzenom území.

Dostupnosť

Ako bolo spomenuté vyššie, síce Disney+ oficiálne štartuje už dnes, no spočiatku bude dostupná len na území USA, Kanady a Holandska. O pár dní by sa pritom malo pôsobenie rozšíriť na Austráliu a Nový Zéland. V rámci obdobia dvoch rokov je plánované rozšírenie na väčšinu trhov, no, bohužiaľ, Slovensko v tomto zozname chýba. Jediná možnosť, ako by si mohol obsah na Disney+ sledovať je návšteva inej krajiny, kde je služba oficiálne dostupná, aleby využiť služby VPN.

Podpora aj pre slovenských sledovateľov síce nebola vylúčená, no v dohľadnej dobe zatiaľ nie je plánovaná. Pre potencionálych záujemcov to tak môže predstavovať dostatočnú bariéru, aby ostali pri konkurencii.

Podpora zariadení

Službu Disney+ bude podporovať veľké množstvo zariadení, takže len veľmi ťažko môže nastať situácia, že ju nebudeš mať na čom sledovať. Samozrejmosťou sú operačné systémy iOS a Android, no nechýba ani podpora jednotlivých konzol či SMART televízií.

Disney

  • Apple TV
  • Mobilné zariadenia s Androidom
  • Android TV
  • Chromecast
  • Webové prehliadače pre stolné počítače
  • iPad (iPadOS)
  • iPhone (iOS)
  • Playstation 4
  • Roku TV
  • Xbox One
Exkluzívny obsah

To, čím dnes lákajú jednotlivé služby je obsah, ktorý nikde inde nenaájdeš. V tomto má Disney veľkú výhodu, nakoľko vo svojom portfóliu má nespočetné množstvo titulov a neustále pribúdajú. Navyše sa pripravujú aj špeciálne série, ktoré budú vytvorené priamo pre potreby služby Disney+.

Disney

Celkovo sa budeš môcť tešiť až na 500 filmov a viac ako 7500 seriálových epizód a tento počet bude stále len a len narastať. Núdza o obsah teda nehrozí. Síce sa nemôže rovnať napríklad Netflixu, no daný obsah je kvalitný a určite stojí za to. Všetky dostupné seriály a filmy si môžeš pozrieť na našich starších článkoch tu a tu.

Cena

V prípade streamovacích služieb je dôležitým faktorom aj cena, za akú bude používateľom ponúknutá. V tomto smere Disney+ neodbočuje od konkurencie a štandardné predplatné stojí 6,99 dolárov, pričom na skúšku môžeš využiť 7-dňové bezplatné obdobie. V rámci tohto predplatného budeš môcť sledovať obsah až na 4 zariadeniach súčasne a to dokonca v 4K kvalite.

Disney

Ak by ti to nestačilo, za 12,99 dolárov mesačne ti Disney+ ponúka aj vybraný obsah zo služieb Hulu a ESPN+, kde okrem filmov a seriálov môžeš sledovať aj športové prenosy. V tomto prípade budeš môcť obsah sledovať v jednom momente na najviac dvoch zariadeniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom