Rovnako ako ostatní výrobcovia smartfónov, aj Xiaomi pripravuje svoje nové vlajkové lode pre rok 2017. Príchod modelov Mi6 a Mi6 Plus sa nezadržateľne blíži a my sme o nich počuli už množstvo informácií. 

Prvým z dvojice high-endov je model Mi6, ktorý do výbavy dostane najnovší procesor Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami. Pracovná frekvencia tohto čipsetu bude dosahovať 2,45 GHz, pričom mu vo výpočtoch bude vypomáhať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Na výber budú mať zákazníci aj rôzne veľkosti rýchleho interného úložiska. To ponúkne kapacitu 32, 64, 128 GB. Prednú stranu vraj vyplní 5,15-palcový FullHD displej.

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Weibo

Po stránke fotoaparátu nám novinka prinesie kvalitný snímač Sony IMX400 s rozlíšením až 19 MPx. Prednú stranu bude taktiež okupovať selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx. Podľa najnovšej fotografie, kde sa nachádza zoznam možných špecifikácií, bude použitý starší Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. V tomto prípade ale veľmi ľahko môže ísť o chybu a smartfón nakoniec ponúkne najnovší Android Nougat. Hardvérová výbava bude napájaná z 3200 mAh batérie. Ďalšou horúcou novinkou je aj očakávané Mi6 Plus.

zdroj fotografie: Slashleaks

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 dostane aj top-end verziu s prémiovou konštrukciou a výbavou

Pôjde, samozrejme, o väčšiu verziu klasickej Mi6-ky, ktorá do vienka dostane napríklad aj duálny fotoaparát. Displej s uhlopriečkou 5,7″ však stále nebude najlepší na trhu, keďže naďalej ponúkne iba FullHD rozlíšenie. Rovnako ako menší model z dvojice, aj verzia „Plus“ príde s procesorom Snapdragon 835 pod kapotou. Rozdiel však nájdeme v operačnej pamäti RAM. Jej kapacita sa vyšplhá až na 6 GB a vnútorné úložisko bude k dispozícií iba vo veľkosti 64/128 GB. Okrem toho sa budú obe novinky líšiť aj vo výbave fotoaparátu.

zdroj fotografie: Weibo

Duálny fotoaparát Mi6 Plus bude mať dva snímače Sony IMX362 s rozlíšením 12 MPx. Predný fotoaparát však prinesie rovnaký snímač s rozlíšením 8 MPx. S väčšou veľkosťou smartfónu narastá aj kapacita batérie, ktorá sa v tomto prípade dostala až na úroveň 4500 mAh. Podľa úniku špecifikácií už bude operačným systémom Android 7.0 Nougat. Pre oba modely sú dokonca v podpore aj všetky naše LTE frekvencie! Špecifikácie však stále nie sú oficiálne potvrdené, a tak nepochybujeme o tom, že nás ešte nejaké informácie postupom času určite prekvapia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP