Minuloročný model Xiaomi Mi5 bol jedným z najpopulárnejších čínskych smartfónov, ktorý vo svojej najvyššej verzii ponúkal zákazníkom špeciálnu keramickú konštrukciu. K tomuto typu konštrukcie sa spoločnosť znova uchýlila pri výrobe modelu Mi MIX a rozhodne to nebol krok nesprávnym smerom.

Keramická konštrukcia pridáva smartfónu na elegancii a uhladenom dizajne, preto je veľmi reálne, že ju uvidíme aj v prémiovej verzii očakávaného modelu Mi6. Informácie o použití keramiky pri výrobe konštrukcie prémiovej verzie Xiaomi Mi6 pochádzajú od známeho čínskeho analytika Kevina Wanga. Ten tieto správy odhalil na sociálnej sieti Weibo. Taktiež predpokladá, že k využitiu keramickej konštrukcie sa uchýli aj kalifornské Apple pri výrobe svojho výročného modelu iPhone 8. Z doterajších skúseností je známe, že produkcia smartfónu s keramickou konštrukciou je pomerne zdĺhavá.

Mi6
zdroj fotografie: Anzhuo

Nenechaj si ujsť
Všetko, čo doteraz vieme o Xiaomi Mi6: Špecifikácie, funkcie, cena a dátum vydania

Skvelým príkladom je Xiaomi Mi MIX, ktoré výrobca nestíha produkovať v dostatočnom množstve. Správy od Kevina Wanga však hovoria aj o značných investíciách do výrobného procesu keramických konštrukcií smartfónov. Vďaka tomu by sa mala urýchliť výroba a Xiaomi Mi6 s keramickou konštrukciou tak bude produkované v hojnejšom počte ako revolučný model Mi MIX. Práve keramická Mi6-ka bude najvyššou verziou tohto modelu. Vďaka špeciálnym materiálom a skvelej hardvérovej výbave sa skutočne bude môcť radiť k prémiovým smartfónom.

Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi5 so 64 GB pamäťou za najnižšiu cenu
Zľavový kupón GB3RDFT-MI5

Pýcha top-end verzie Xiaomi Mi6 však nebude len prémiová konštrukcia, ale aj hardvér. Pod kapotou si zákazník nájde aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835, ktorý bude spolupracovať so 6 GB operačnou pamäťou RAM. Prednú stranu výrobca vybaví 5,2″ displejom s QuadHD rozlíšením, ktoré má dostať práve prémiová verzia tohto modelu. Verzia s keramickou konštrukciou a 6 GB operačnou pamäťou RAM má ponúknuť až 128 GB, poprípade 256 GB vnútorného úložiska. Cenovka tejto verzie Xiaomi Mi6 by mohla byť rovnaká, ako v prípade keramického predchodcu. Ten na trh vstúpil za 2699 juanov, čo nie je ani 340 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP