Smartfóny sú už nejaký ten rok neodmysliteľnou súčasťou našich životov a stávajú sa čoraz múdrejšími. Človek je však tvor lenivý, a tak uvíta každý nápad, ktorý by mu mohol ešte viac uľahčiť jeho život. Nikto už nebude musieť vstávať od počítača, aby zdvihol telefón, alebo odpísal na SMS-ku, pretože s aplikáciou Dell to zvládneme práve prostredníctvom neho.

Obdobný nápad už pred časom priniesol aj Microsoft, no funkčné riešenie a reálne výsledky nie sú pre bežných používateľov doteraz dostupné. Kartu sa tak rozhodol obrátiť Dell s novou aplikáciou Mobile Connect. Táto novinka prepojí počítač s Windowsom 10, ale aj MacOS so smartfónmi s operačným systémom Android či iOS.

Ovládanie smartfónu cez počítač nebolo jednoduchšie

Dell prináša plne funkčné aplikácie, ktoré si do svojich zariadení môžu používatelia nainštalovať. Po prepojení počítača so smartfónom sa na obrazovke monitora budú môcť zobraziť notifikácie, ale aj prichádzajúce hovory či SMS správy, pričom na ne bude možné jednoducho odpovedať. Výsadou verzie pre Android však bude zrkadlenie aplikácií do počítača, z ktorého ich bude možné plnohodnotne ovládať. Pre spoľahlivé fungovanie využíva aplikácia aj mikrofón a reproduktor počítača, ktoré sú nevyhnutné pre volania.

Nenechaj si ujsť
Windows 10 v novej verzii striktne vyžaduje pri inštalácii telefónne číslo. O čo sa Microsoft snaží?

Počas pripojenia sa ale smartfón musí nachádzať v dostatočnej blízkosti. Komunikácia medzi ním a počítačom totiž prebieha pomocou technológie Bluetooth a Wi-Fi pripojenia. Dell tak dokázal, že vie tromfnúť aj tak veľkého súpera, akým je Microsoft. Samozrejme, že tento gigant na svoj projekt nezanevrie, no v niektorých oblastiach sa môže mierne líšiť od aktuálnej aplikácie Mobile Connect. To však uvidíme až neskôr, no dovtedy môžu používatelia túto novinku sťahovať z Windows Store, Obchodu Play a App Store.

Šikovný nápad, ale nie je pre každého

Kompatibilita je žiaľ obmedzená len pre nové notebooky rady XPS, Vostro, Inspiron a Alienware. Smartfóny od Apple zasa musia mať nainštalovaný aspoň iOS vo verzii 10.5 a konkurenčné modely musia bežať na Androide 5.0 Lollipop, alebo novšom. V tomto prípade však ani samotný Dell negarantuje, že aplikácia pobeží na všetkých Android smartfónoch. Páči sa ti nápad prepojiť smartfón s počítačom, alebo radšej používaš obe zariadenia samostatne?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom