Operačný systém Windows 10 je na trhu už nejaký ten čas, za ktorý sa doň dostalo mnoho vylepšení. Po vlnách aktualizácií pracuje spoločnosť z Redmontu na ďalšej, ktorá však rozčúli mnoho používateľov už pri inštalácii. Microsoft túži prepojiť Windows 10 a smartfón používateľa, kvôli čomu je potrebné počas aktualizácie na verziu 17063 poskytnúť telefónne číslo.

Nové aktualizácie operačného systému Windows nie vždy dopadli tak ako by si Microsoft predstavoval. Po vydaní nových verzií sa často objavovali rôzne problémy, ktoré bolo potrebné vyriešiť „za pochodu“. Tentokrát sa spoločnosť rozhodla svojich fanúšikov prekvapiť iným spôsobom.

„Daj nám číslo, inak nebude Windows“

Najnovšia verzia Windows 10 (build 17063) vyžaduje počas inštalácie telefónne číslo používateľa, bez ktorého nebude aktualizácia dokončená. Po vyplnení čísla bude zaslaná overovacia SMS správa. V tom momente iste mnohí začnú váhať, či skutočne chcú odoslať tento údaj do databázy Microsoftu. Spoločnosť však žiada telefónne číslo, aby mohla prepojiť smartfón a počítač používateľa, ktorý ich tak bude môcť využívať ešte efektívnejšie. Prínosom má byť napríklad funkcia „Pokračovať na PC“, pomocou ktorej bude možné dočítať si svoj článok v prehliadači na počítači, a to len jednoduchým kliknutím na tlačidlo v smartfóne.

Nenechaj si ujsť
Do Windows 10 pribudla zásadná nová funkcia. Takto ti uľahčí prácu

Používateľom sa však nemusí pozdávať spôsob, akým si od nich Microsoft číslo pýta, pretože tým ignoruje slobodnú vôľu svojich zákazníkov. Počas inštalácie Windowsu 10 vo verzii 17063 totiž nie je možné tento krok preskočiť. Ten, kto bude chcieť najnovšiu 10-ku využívať, tak zrejme bude musieť toto políčko vyplniť.

Keďže ale stále ide len o vývojársku verziu systému, mohlo sa pokojne stať, že tlačidlo na preskočenie tejto akcie je jednoducho iba neviditeľné a používateľ ho tak nemôže využiť. Microsoft rozhodne ešte na verzii 17063 chvíľu zapracuje, kým ju vypustí aj pre bežných „smrteľníkov“. Nakoniec môže spoločnosť toto rozhodnutie zmeniť a počas inštalácie oficiálnej verzie možno budeme môcť vypĺňanie telefónneho čísla preskočiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom