Plány Samsungu predstaviť smartfón s čítačkou odtlačkov prstov v displeji sa znova posúvajú. Nedokonalosti, náročnosť výroby a cena súčasných riešení spôsobila, že sa termín posúva na budúci rok.

Aj keď smartfón s čítačkou prstov v displeji už predstavilo čínske Vivo, nejde o úplne dokonalé riešenie. Oproti klasickým snímačom ide o výrazne pomalšiu technológiu a spôsobuje problémy so spoľahlivosťou displeja. A to je niečo, čo si Samsung pri svojich vlajkových lodiach nemôže dovoliť.

Pravdepodobne až budúci rok

Aj keď sa pôvodne uvažovalo o tom, že takýto snímač ponúkne už Galaxy Note 9, nakoniec Samsung posunul termín až na budúci rok. Namiesto toho bude tento smartfón obsahovať klasický skener umiestnený na zadnej strane, podobne ako ukazovali rendery Galaxy S9. Súčasné riešenie totiž prináša viacero nevýhod. Pri implementácií optického senzora (ako má Vivo) by vznikali problémy so spoľahlivosťou OLED displeja a navyše nie je taký rýchly a presný. Transparentná čítačka by mohla byť uložená aj na povrchu displeja, no tam by bol problém s jej odolnosťou.

Zobraziť celú galériu (0)
Ilustračný obrázok: Vivo

Nenechaj si ujsť!
Procesor Exynos v Galaxy S9 úplne zničil v benchmarkoch Snapdragon 845

Aj preto sa Samsung rozhodol radšej počkať a priniesť dokonalejšie riešenie. Tým by mohol byť ultrazvukový snímač, avšak táto technológia je zatiaľ stále na začiatku. Jej výroba je drahá a náročná, čo znemožňuje veľkokapacitnú výrobu. Navyše stále nie je doladená a zatiaľ je pomalšia. Samsung preto pracuje aj na vlastnom riešení a predstaviť  ho plánuje už budúci rok. Prvým smartfónom s touto technológiou by tak mala byť Galaxy S10-ka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom