Konečne po dlhých mesiacoch špekulácií a dohadov, ktorý výrobca ako prvý predstaví smartfón s revolučným snímačom odtlačkov prstov v displeji, prichádza Vivo so svojim modelom X20 Plus.

Výrobca smartfónov Vivo v našich končinách nie je príliš známy, no v Číne sa jedná o veľmi populárnu značku. Darí sa mu aj celosvetovo, nakoľko patrí medzi TOP 3 výrobcov, vzhľadom k počtu predaných kusov. Že má Vivo potenciál značí aj fakt, že ako prvý výrobca predstavil smartfón so snímačom odtlačkov prstov v displeji. Všetkým konkurentom tak ‚‚vypálil rybník.’’

Rovnaký, no predsa odlišný

Vivo X20 Plus so snímačom odtlačkov v displeji nie je úplne nový model. Jedná sa len o vylepšenú verziu X20 Plus doplnenú o novú technológiu. Väčšina parametrov ostala zachovaná. Displej je Super Amoled, s FullHD+ rozlíšením a veľkosťou 6,43″. Už tradične sa jedná o panel s pomerom strán 18:9.

Nenechaj si ujsť!
CES 2018: Je tu prvý smartfón so snímačom odtlačkov v displeji. Čínsky výrobca predbehol gigantov

Srdcom smartfón je procesor Snapdragon 660, v kombinácií so 4 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte, pričom podporuje aj microSD karty. Zadná kamera je duálna s rozlíšením 12 a 5 MPx, a clonou f/1.8. Predná kamera má rovnako 12 Mpx a clonu f/2.0. Batéria má veľkosť 3905 mAh, pričom podporuje rýchle nabíjanie. Nechýba Bluetooth 5.0, 3,5 mm audio jack, dual SIM podpora a Android 7.1.1 doplnený o nadstavbu FunTouch OS 3.2.

Ako funguje snímač odtlačkov prstov pod displejom

Medzi predným sklom a panelom displeja sa nachádza snímač odtlačkov prstov vyrobených spoločnosťou Synaptics. Pomocou technológie fotoelektrického odrazu vyžaruje svetlo, ktoré preniká do vonkajšieho skla s hrúbkou 0,68 mm až na prst. Spoločnosť tvrdí, že telefón sa takýmto spôsobom odomkne za 0,6 až 0,7 sekundy. To je na dnešné pomery dosť, no technológia je prakticky na začiatku a určite sa časom dočkáme zlepšenia. Používateľ zároveň musí priložiť prst na vopred definované miesto, ktoré indikuje ikona odtlačku.

Cena je stanovená na 3598 juanov, čo je pri prepočte približne 460 Eur. Predaj smartfónu začne 1. februára. Či bude zariadenie dostupné aj mimo domovskej Číny však spoločnosť zatiaľ nepotvrdila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom