Oficiálne predstavenie nových iPhonov prebehne až v septembri, no ako je zvykom rôznych čínskych výrobcov, už teraz prichádzajú na svet prvé klony. iPhonu 12 Pro, ktorý ešte neodhalil ani Apple, sa už predáva na čínskych stránkach za niekoľko stoviek eur. Rozhodne ale nejde o výhodnú kúpu. Detaily zverejnil vo svojom videu YouTube kanál EverythingApplePro.

Pripravovaná generácia iPhonu 12 a 12 Pro sa doteraz odhaľovala najmä na počítačových renderoch, CAD modeloch a od nich odvodených maketách. Hoci stále nie je definitívne známe, ako bude dizajn tohtoročných noviniek vyzerať, Číňania sa opäť poponáhľali a vytvorili klon iPhonu 12 Pro.

K výrobe im pritom stačili len doterajšie renderované obrázky a lacný hardvér. Rozoznať klon od originálu je niekedy poriadne ťažké, a to najmä, ak si dá výrobca „fejkového“ modelu skutočne záležať. V tomto prípade sa ale evidentne spoľahol na staré návrhy dizajnu a prvotné informácie.

Zobraziť celú galériu (1)
Maketa iPhonu 12 Pro vyrobená podľa dôveryhodných únikov informácií v porovnaní s čínskym klonom. Zdroj: Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Klon iPhonu 12 Pro, ktorý získal Filip Koroy zo spomínaného kanálu, je totiž zabalený v krabici s 3D podobou smartfónu navrchu.

Navyše, balenie obsahuje aj slúchadlá a nabíjačku. Toto príslušenstvo však v originálnych baleniach od Apple pravdepodobne nenájdeme. Prečo sa tak gigant rozhodol? Názory sa môžu rôzniť, no v dôsledku chýbajúcej nabíjačky a slúchadiel bude krabica výrazne tenšia.

Čínsky klon sa snaží podobať na budúcu vlajkovú loď Apple

Klony od budúcich originálnych modelov odlišuje aj samotný dizajn, ktorý sa nezhoduje s najnovšími, dôveryhodnejšími rendermi a informáciami. Síce má krivky podobné iPadu Pro a iPhonu 4 či iPhonu 5, no má mnoho ďalších nedostatkov. Falošný iPhone 12 Pro totiž dostal hneď 4 fotoaparáty, no z toho majú byť až 3 objektívy falošné.

Ďalšou výraznou odlišnosťou je hrubý rámik pod displejom, nekvalitná obrazovka a samozrejme samotný systém. Ten sa to snaží uhrať na iOS.

V skutočnosti je však v takomto klone nainštalovaný upravený Android 6.0 Marshmallow. Čínsky výrobca dokonca v porovnaní s minulými rokmi ani tentokrát nezmenil v klone procesor.

Nenechaj si ujsť
iPhone 12 bude šokujúco znížovať kapacity batérií. Unikli prvé dáta

Stále ponúka 32-bitový MediaTek MT6580 so 4 jadrami. Ten sa používal ešte pri klonoch starého iPhonu 6S. S týmto čipom spolupracuje len 2 GB operačná RAM pamäť. Výsledok?

Zasekaný a spomalený systém, ktorý ledva zvláda nenáročné hry. Používateľský zážitok z takéhoto klonu teda ani nestojí za reč. Ďalšie detaily o tomto falošnom iPhone 12 Pro nájdeš v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom