Lei Jun, CEO spoločnosti Xiaomi, začiatkom roka naznačil, že čínska firma plánuje predstaviť najmenej 10 nových smartfónov s podporou 5G. V piatok na konferencii v Guangzhou v Číne informáciu potvrdil. Dodal tiež, že technológiu budú podporovať všetky smartfóny s cenou vyššou ako 250 eur, píše portál Gsmarena.

Dôležitým hosťom konferencie bol aj Yang Jie, prezident operátora China Telecom. Uviedol, že cieľom spoločnosti je v roku 2020 dosiahnuť 70 miliónov používateľov 5G sietí a rozšíriť túto technológiu do viac ako 100 priemyselných sektorov.

Konkurencia na čele so spoločnosťou Huawei, ktorá je v súčasnosti najsilnejším hráčom v oblasti 5G sietí, odsunula Xiaomi až na piate miesto rebríčka. V Číne v porovnaní s minulým rokom totiž predaj smartfónov klesol až o 38 percent.

Lei Jing, generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi

Xiaomi sa snaží získať si zákazníkov na svoju stranu ponukou vlastných smartfónov s 5G za relatívne nízke ceny. Zatiaľ ich však veľa nie je – starší Mi Mix 3, Mi Mix Alpha s originálnym dizajnom, na ktorom Xiaomi pravdepodobne vôbec nezarobí a Mi 9 Pro, ktorý je najlacnejším 5G smartfónom na svete.

V blízkej budúcnosti sa očakáva celá nová generácia mobilných zariadení s podporou 5G. Prvým smartfónom tejto generácie bude pravdepodobne Redmi K30, ktorý Xiaomi predstaví už budúci rok. Potvrdil to Lu Weibing, viceprezident spoločnosti Xiaomi.

Je veľmi pravdepodobné, že medzi novú generáciu sa v roku 2020 zaradia vlajkové lode Mi 10, herné smartfóny Black Shark, eventuálne Mi 10 SE a možno aj Redmi Note 9 Pro. Tieto smartfóny budú mať možnosť pripojiť sa k 5G, ale budú určené aj pre trhy, kde je k dispozícii zatiaľ iba 4G sieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom