Revolučné Xiaomi Mi MIX Alpha stojí extrémne veľa peňazí. To je holý fakt. CEO Lei Jun však ozrejmil, prečo je táto cenovka tak vysoká a aj napriek tomuto faktu spoločnosť nezarobí takmer nič, informuje Gizchina.

Xiaomi Mi MIX Alpha rozhodne nie je žiadne tuctové zariadenie. Okrem exotického dizajnu, ktorého dominantou je celistvý displej z prednej aj zadnej strany, ponúka aj špičkové špecifikácie. Mi MIX Alpha poháňa Snapdragon 855, sekunduje mu až 12 GB operačnej pamäte RAM, interné úložisko dosahuje kapacitu 512 GB a hlavný fotoaparát má rozlíšenie až 108 MPx.

Finálna cenovka smartfónu je 20 000 yuanov, čiže v prepočte asi 2560 €. To rozhodne nie je málo, no treba si uvedomiť, ako vybavený a originálny smartfón za túto sumu dostaneš. Hlavným problémom má byť hlavne zložitosť výroby a stopercentný stav dosahuje iba jeden zo 100 vyrobených kusov. Výrobné náklady na jeden absolútne bezchybný kus sú preto naozaj veľmi vysoké.

Xiaomi však nechce z predaja zarobiť a naplniť firemnú kasu. Úplne im postačí, ak nebudú stratoví. Táto čínska spoločnosť sa vyznačuje tým, že na svoje zariadenia si dáva len veľmi malú maržu – približne 5 %. Predaje Xiaomi Mi MIX Alpha údajne nebudú dosahovať ani takýto zisk.

Fanúšikovia sa tiež pýtali na to, ako sa bude dať chrániť displej a chceli vedieť, či sa na ňom bude nachádzať podobná plastová vrstva, ako tomu je u skladacích smartfónoch. Lei Jun povedal, že displej Mi MIX Alpha bude chránený, no na jeho povrchu sa nebude nachádzať plastová vrstva, ale odolné sklo, ktoré bude ohnuté okolo celého displeja. Takéto riešenie má podľa jeho slov vyzerať krajšie, ako použitie plastovej vrstvy. Začiatok predaja je naplánovaný na december tohto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom