Do kategórie herných smartfónov sa doteraz rozhodol vkročiť len výrobca herných produktov, ktorý nám minulý rok ukázal svoj Razer Phone. Z ďalekej Číny si ho už zajtra trúfne prekonať nový protivník. Očakávané herné monštrum s názvom Black Shark sa nám už ukázalo na niekoľkých snímkach, no len deň pred premiérou boli jeho krivky zachytené aj na videu. 

Predchádzajúce domnienky o podobe nového Black Shark smartfónu neboli iba obyčajnými špekuláciami. Spolupráca Xiaomi a spoločnosti Black Shark prinesie svoje ovocie už 13. apríla počas oficiálneho predstavenia ich prvého herného modelu. Na sociálnej sieti Weibo sa teraz objavilo video, na ktorom je zachytená práve táto novinka zo všetkých strán.

Predpremiéra dizajnu na uniknutom videu

Svojim dizajnom sa bude Black Shark vymykať aktuálnym trendom s tenkými rámikmi. Na jeho prednej stene síce nájdeme úzke okraje displeja, no „čelo“ a „brada“ smartfónu neprešli redukčnou kúrou. Zatiaľ však naďalej ostáva neisté, či sa do tejto novinky dostane obrazovka s klasickým pomerom strán 16:9, alebo obe spoločnosti siahli po variante s pomerom 18:9.

Antutu vo februári odhalilo výkon, ale aj displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Je teda možné, že sa Black Shark rozhodne práve pre tento zobrazovací panel. O ňom sa šepká, že do vienka dostane aj vysokú obnovovaciu frekvenciu obrazu podobne, ako minuloročný Razer Phone.

Ten najlepší hardvér je samozrejmosťou

V každom prípade sa pod displej vmestilo aj domovské tlačidlo, ktoré tiež pojme snímač odtlačkov prstov. Ergonomické tvary tohto herného kúsku majú hráčom priniesť pohodlné držanie smartfónu aj počas dlhého hrania. Práve pre tento typ zákazníkov je určená aj samotná výbava. Tej nebude chýbať aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 845, ktorý bude mať tú česť spolupracovať v najvyššej verzii až s 8 GB operačnou RAM pamäťou.

Nenechaj si ujsť
Smartfón ako žiadny iný. Xiaomi a Black Shark pripravujú pre hráčov poriadnu nálož

Výrobca by si však mal pripraviť aj verziu so 6 GB RAM-kou. V závislosti od veľkosti tohto čipu sa bude v smartfóne nachádzať interné úložisko s kapacitou 256/64 GB. Black Shark by však mal vo svojom systéme ukázať aj kľúčové prvky z nadstavby MIUI od Xiaomi. Dokonalý zážitok z používania tohto smartfónu neprinesie len skvelé používateľské prostredie, ale zarytých hráčov poteší aj herný Bluetooth ovládač.

Miesto pre jeho uchytenie sa nachádza v hornej časti zadnej strany, ktorá obsahuje aj duálny fotoaparát s horizontálnou orientáciou objektívov. Vedľa nich samozrejme bude aj prisvetľovacia LED dióda. Po zajtrajšom debute by sa táto herná novinka mala začať oficiálne predávať už 20. apríla za doteraz neznámu cenu. Detailný pohľad na nový Black Shark smartfón si môžeš vychutnať na tomto videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú