Do segmentu smartfónov v minulom roku pribudol prvý model so zameraním na milovníkov mobilných hier. Razer Phone však čoskoro dostane silného konkurenta z ďalekej Číny. Xiaomi v spolupráci so spoločnosťou Black Shark plánuje vytvoriť dokonalý herný smartfón, ktorému nemá chýbať ani Bluetooth ovládač.

Zatiaľ čo mnohí výrobcovia predstavujú svetu nadupané biznis smartfóny a modely určené na fotografovanie, Xiaomi na to ide inak. Spolu so spoločnosťou Black Shark, do ktorej investovalo nemalé financie, sa totiž rozhodlo vyvinúť herný kúsok, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších hráčov. Predstavenie tejto novinky je naplánované už na tento piatok. Doteraz sme však mohli vidieť niekoľko únikov, ktoré nám prezrádzali jej čiastočnú podobu.

Razer Phone sa môže začať báť

Po odhalenom plagáte, na ktorom figuruje polovica pripravovaného Black Shark smartfónu, sa do éteru dostala fotografia jeho zadnej steny. Práve tento záber ukazuje odnímateľný Bluetooth ovládač, ktorý bude súčasťou výbavy tohto herného monštra. Ako iným ovládačom, tak ani tomuto by rozhodne nemal chýbať joystick a ovládacie tlačidlá. Tieto nové fakty taktiež potvrdil nový pútač.

Spolu s ním však očakávaný model Black Shark ukázal aj horizontálne orientovaný duálny fotoaparát, spolu s prisvetľovacou LED diódou a logom spoločnosti centrovaným v strede zadnej steny. Na fotke sa už ale nenachádza snímač odtlačkov prstov, ktorý sa tak mohol premiestniť na prednú stranu pod OLED displej. Ten by mal spĺňať dnešný trend minimálnych rámikov, ktoré spôsobia, že príde s pomerom strán 18:9.

Nenechaj si ujsť
Záhadný herný smartfón od Xiaomi svojím skóre ovládol Antutu. Je najlepší na svete

Aby hráči pri hraní hier neprišli o kvalitný signál, výrobca by mal tomuto novému modelu pridať podľa náčrtu aj usporiadanie modulov v štýle písmena „X“. Samozrejme, to všetko bude ešte doplnené o špičkový výkon, ktorý prinesie procesor Snapdragon 845 v spojení so 6/8 GB RAM.

Pre dostatok miesta na ukladanie hier bude dostupné aj 128/256 GB interné úložisko. Black Shark smartfón pobeží na novom Androide 8.0 Oreo, ktorý bude doplnený o skvelé funkcie MIUI nadstavby. Spojenie týchto dvoch spoločnosti tak prinesie poriadne nadupaný smartfón, ktorý svojimi schopnosťami očarí všetkých zarytých hráčov. Tí budú mať k dispozícii ten najvýkonnejší hardvér, ale tiež Bluetooth ovládač, s ktorým si hry užijú do sýtosti naozaj kdekoľvek. Viac detailných informácií sa však dozvieme už o pár dní na oficiálnom predstavení.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP