Deň pred vydaním nového Call of Duty sa nám pripomína aj jeho najväčší konkurent. Borci z DICE síce tento rok nepredstavia samostatnú novú hru, Battlefield V sa však dočká bezplatného prídavku a ak sú informácie z PCGamer pravdivé, bojachtiví fanúšikovia si rozhodne prídu na svoje.  

O tom, že minuloročný Battlefield sa na jeseň presunie do Pacifiku sme ťa už informovali, až doteraz sme však nevedeli, ako boje mimo Európy vlastne budú vyzerať. Prvý, mimoriadne vydarený, trailer spoločne s množstvom informácií z plánovaného prídavku je konečne tu a zdá sa, že Battlefield V má aj rok po svojom vydaní stále čo ponúknuť.

Battlefield vo svojej piatej kapitole už budúci týždeň predstaví slnečný Pacifik, kde si to vysvetlia Američania s Japoncami. Práve Americké bojové zložky a vojská Imperiálnej japonskej armády predstavujú dve nové frakcie, za ktoré budeš môcť v prídavku hrať a ako už je v sérii zvykom, bojovať sa bude vo vzduchu, na vode i na súši.

Prečítaj si aj
Electronic Arts rozpútalo hnev medzi hráčmi. Štúdio dostalo šialený nápad s mikrotransakciami

Chapter 5: War in the Pacific, ako znie oficiálny názov bezplatného prídavku, hráčom predstaví aj dve nové mapy. Pacific Storm bude otvorenou záležitosťou so snahou o vylodenie, zničenie nepriateľských síl a ovládnutie súostrovia, zatiaľ čo prostredie Iwo Jima zobrazí skalnaté hory plné klaustrofobických tunelov.

Skalní fanúšikovia série sa dočkajú aj príjemného prekvapenia vo forme dnes už legendárnej mapy Wake Island, ktorá sa objavila v mnohých predchádzajúcich dieloch a v rámci série patrí medzi najobľúbenejšie. Na Wake Island si však budeš msuieť počkať, keďže mapa bude do Battlefield V bezplatnou formou pridaná až počas decembra.

Prídavky však nekončia pri mapách či frakciách a War in the Pacific sa prezentuje aj množstvom nových zbraní. Za mnohé spomeňme napríklad smrtiaci plameňomet, japonskú katanu, legendárny tank Sherman či americkú vojenskú stíhačku F4U Corsair. Bude toho samozrejme omnoho viac, celý zoznam nájdeš v oficiálnej tlačovej správe.

War in the Pacific bude dostupný už budúci týždeň, do hry si ho budeš môcť bezplatne stiahnuť 31. októbra. Ak ťa vydarený trailer stále príliš nepresvedčil, nový prídavok si budeš môcť bezplatne vyskúšať od 1. do 4. novembra. No a pokiaľ máš chuť na vojnu už tento víkend, Battlefield 5 bude v rámci free-trial bezplatne dostupný aj od 24. do 28. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom