Moderný videoherný priemysel sa pomaly, ale isto mení v nočnú moru každodenných hráčov. Môžu za to neslávne známe mikrotransakcie, ktorými je preplnená drvivá väčšina veľkých hier. Lídrom v tejto oblasti je štúdio Electronic Arts, no s ich novým patentom, uverejneným na patents.google.com, to však trochu prepískli.

Electronic Arts tvoriace každoročne niekoľko svetovo úspešných titulov patrí medzi velikánov mikrotransakčného trhu a vyzerá to tak, že s konkurenčným Activision sa predbiehajú, kto príde so šialenejším a ešte vydierajúcejším systémom platieb. Activision pred určitou dobou predviedol svoj patent, ťahajúci z hráčov drobné platby už skrz matchmaking, kedy si hráči vďaka nákupom  budú môcť obstarať lepšie vybavenie, a tak sa dostať medzi hernú špičku daného titulu aj s relatívne malými skúsenosťami.

Electronic Arts našlo spôsob, ako z hráčov vytiahnuť ďalšie peniaze

Patent EA je však ešte o krôčik bližšie k hernému peklu. Pekne vyzdobené zbrane a iné vizuálne vychytávky v ich obrovskej hernej knižnici sú už bežným prvkom. Ako však nastaviť sporadicky fungujúci model tak, aby ti dokázal z peňaženky vytiahnuť ešte nejaké euro navyše? EA sa rozhodlo, že do ich často predražených skinov implementujú funkciu starnutia, a teda s postupujúcim časom bude tento skin klesať na hodnote.

V konečnom dôsledku ak si kúpiš oblek do Battlefield V medzi prvou tisíckou hráčov, môže sa stať, že cena klesne a pre ostatných už nebude tak raritný a žiadaný. Ty potom so svojou predraženou modifikáciou ostaneš pred kamošmi iba na smiech.

Nenechaj si ujsť
Štúdio EA sa zapísalo do knihy rekordov. Tým najhorším spôsobom

Electronic Arts sa k tejto kauze, keďže okolo nej vznikol okamžitý rozruch, vyjadrilo do niekoľkých hodín. Takýto model je u nich iba na stole a zatiaľ ho neplánujú implementovať do žiadnych titulov v blízkej budúcnosti, vyjadril sa hovorca herného giganta. Patent vraj vyvinula spoločnosť Aftershock Services a americká spoločnosť ho získala v rámci nedávnej akvizície, viac sa však už dozvieš na tomto linku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom