Vývojárske štúdio Epic Games včera oznámilo všetkým hráčom, že ich hra Fortnite sa dočká mobilnej verzie už toto leto. Hra prinesie niekoľko exkluzivných funkcií, ktoré nájdeš iba v mobilnej verzii.

Kto ešte nehral nejakú Battle Royal hru, ako by ani nebol hráčom. Tieto hry zažívajú v posledných rokoch obrovský úspech, z čoho samozrejme ťaží aj štúdio Epic Games a ich Fortnite. No hranie strielačiek na smartfóne nie je zrovna tá pravá šálka kávy, však? Vývojári sa s týmto problémom celkom slušne popasovali a vyzerá to tak, že z Fortnite budeš mať plnohodnotný herný zážitok aj pri hraní na smartfóne.

Prispôsobiteľné UI, hlasová komunikácia a mnoho iného

Prvým problémom, s ktorým sa museli vývojári popasovať, je používateľské prostredie. To vyhovuje každému hráčovi inak, hlavne pri mobilných hrách. preto si ho budeš môcť kompletne nastaviť podľa seba. Keďže Fortnite ponúka aj tímový herný režim, v ktorom je kľúčovou vlastnosťou komunikácia, mobilná verzia bude mať exkluzivne možnosť hlasového chatu.

Pri strielačkách na smartfónoch je najväčším problémom strieľať a behať zároveň. Ak si už Fortnite niekedy hral, isto vieš, že práve dobrý pohyb je kľúčom k výhre. Preto bude na mobilnej verzii hry vylepšený režim streľby, spolu s funkciou automatického behu. No a aby ti nedošla šťava po pol hodine hrania, bude k dispozícii aj akýsi úsporný režim hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú