Napriek tomu, že je trh s inteligentnými hodinkami plný tých najrôznejších modelov, medzi tie najpredávanejšie patria prémiové Apple Watch. Kalifornský gigant tak v priebehu niekoľkých rokov vytvoril líniu nositeľného produktu, ktorý sa podpísal pod záchranu ľudského život aj v tomto roku. V skoré ráno po silvestrovskej noci stratila vodička auta na ceste kontrolu, no po nehode si dokázala pomocou Apple Watch privolať pomoc.

Špičková výbava a funkcie inteligentných hodiniek od Apple sú nepopierateľným pomocníkom pri každodennom živote, kedy sa môžu vyskytnúť aj život ohrozujúce situácie. Práve Apple Watch vedia zasiahnuť aj v kritických prípadoch, kedy už neraz svojim majiteľom zachránili život. Najnovším počinom spoločnosti je model s funkciou EKG, ktorá pomohla v decembri minulého roka používateľovi s abnormálnou činnosťou srdca. Ešte predtým však hodinky dokázali pomocou detekcie pádu pomôcť mužovi po kolapse.

Hodinky Applu zachránili ďalší život

Teraz však život Apple Watch zachránili žene život v aute prevrátenom na strechu, do ktorého po nehode začala prenikať voda. Vodička podľa informácií riadila auto na nový rok, keď jej cestu odrezal nebezpečným manévrom iný vodič. V tej chvíli mala stratiť kontrolu nad riadením a prevrátila sa s autom do priekopy plnej bahna a vody. Keďže po nehode nevedela nájsť svoj iPhone, aby si privolala pomoc, využila na to svoje inteligentné hodinky, s ktorých pomocou smartfón našla a zavolala na tiesňovú linku.

Nenechaj si ujsť
Hodinky Apple Watch Series 4 sú výkonnejšie než 3-ročný iPhone

Dispečer ostal so ženou v spojení až do príchodu šerifa, ktorý ju z prevráteného auta vyslobodil. V tomto prípade tak nezohrala kľúčovú rolu funkcia EKG či detekcia pádu, ale obyčajná možnosť pre nájdenie iPhonu. Na pohľad nezáživná a samozrejmá funkcia teda môže byť v kritických prípadoch jedným zo spôsobov ako si zachrániť život. Aj keď nie sú Apple Watch práve najlacnejším zariadením, stále ide o najpredávanejšie smart hodinky na svete.

Zobraziť celú galériu (1)
Aplikácia EKG v hodinkách Apple Watch Series 4, TechReview/YouTube

Počas sviatkov dokonca mohli nové Apple Watch Series 4 v predajoch tromfnúť nové iPhony, ktoré zatienili aj počas septembrovej premiéry. Významné vylepšenia, ktoré im výrobca vnukol, z nich spravili ešte dokonalejšie zariadenie pre každodenný život, ale aj pre fitnes tréning. Zatiaľ však nemajú používatelia mimo USA možnosť využiť aj inovatívnu výbavu EKG pre meranie elektrického impluzu srdca a zrejme si na sprístupnenie tejto funkcie ešte nejaký ten mesiac počkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom