Apple tento rok svetu ukázal okrem nových iPhonov aj ešte lepšie hodinky Apple Watch 4. generácie, ktoré sa vďaka svojim významným vylepšeniam postarali o veľkú senzáciu. Koniec koncov, inovácie, ktoré prinášajú sú najvýraznejšie za posledné roky. Nové Apple Watch Series 4 disponujú výkonom ako iPhone 6s, s ktorým dokonca dokážu vykresľovať fyziku v reálnom čase aj pri 60 fps.

Posledná konferencia kalifornského giganta v divadle Steva Jobsa priniesla hneď niekoľko nových produktov, ktoré dostali ešte lepšie vlastnosti ako ich predchodcovia. Rovnaký fakt platí aj pre hodinky Apple Watch Series 4, ktoré boli vylepšené o nový EKG snímač pre sledovanie srdcového tepu. Inovácií v tomto nositeľnom doplnku je však omnoho viac, pričom si inžinieri spoločnosti dali záležať aj na ešte vyššom výkone čipu S4.

Výkonom sa vyrovnajú aj iPhonu 6s

Milovníci benchmarkových aplikácií aktuálne ospevujú výkon iPhonu Xs a Xs Max, ktorý svojou výpočtovou silou prekonal všetky Androidy. Veľká pozornosť sa počas odhalenia dostala aj procesoru S4 v hodinkách Apple Watch Series 4, ktorý je až o polovicu výkonnejší ako kremík v Apple Watch Series 3. Na tento fakt síce spoločnosť upozornila, no to, o aké veľké zlepšenie ide, prezentoval až teraz jeden z vývojárov, ktorý dokázal na najnovších hodinkách Applu spustiť aplikáciu s vykresľovaním fyziky v reálnom čase. U predošlého modelu z minulého roka by procesor zrejme takúto úlohu nezvládol, no teraz sa to S4-ke podarilo bez výrazných problémov.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch zatienili nové iPhony. Svojimi schopnosťami výrazne zaujali používateľov

Samotný vývojár tvrdí, že takúto úlohu dokázal zvládnuť pri rovnakom výkone starší iPhone 6s, ktorému sa nové Apple Watch Series 4 teraz vyrovnajú. Aplikácia pritom nebola vôbec jednoduchá, no hodinky ju dokázali na displeji vykresliť pri snímkovej frekvencii až 60 fps, pričom bolo využitých len 64 % celkového výkonu ich procesora. Prekvapivý výkon tohto kusu kremíka tak demonštruje významné zlepšenie výpočtovej sily. Apple si týmto krokom svoje najnovšie hodinky zrejme pripravil pre budúce vylepšenia a funkcie v systéme watchOS.

Vývojári môžu vďaka vyššiemu výkonu vyvíjať ešte precíznejšie a výkonovo náročnejšie aplikácie, ktoré procesor S4 zvládne ľavou zadnou. Popri tom všetkom dokáže spracúvať všetky údaje snímačov, ktorých je na vnútornej strane hodiniek neúrekom. Napriek vyššiemu výkonu a pokročilejšej výbave si Apple Watch Series 4 dokázali zachovať aj skvelú výdrž, ktorou sa vyrovnajú svojmu predchodcovi. Ostáva tak už len na programátoroch v Apple a vývojároch tretích strán, aby využili ohromný potenciál, ktorý tieto hodinky ponúkajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú