Keď Apple predstavil svoje nové inteligentné hodinky, veľkú pozornosť si spomedzi všetkých vylepšení pýtal nový elektrokardiogram. Táto unikátna možnosť modelu Series 4 zaujala mnohých technologických nadšencov a zákazníkov, no tí ju zatiaľ nemôžu za hranicou Spojených štátov využiť. Hoci sú Apple Watch Series 4 všade rovnaké, novú funkciu EKG ešte neschválilo mnoho regulačných orgánov, no s malým trikom ju môže využiť každý už teraz.

Inovatívne funkcie hodiniek Apple Watch pomohli mnohým svojim majiteľom, ktorým neraz dokonca zachránili život. Apple posunul potenciál tohto doplnku na ešte vyšší level, keď novému modelu Series 4 pridal snímač elektrokardiogramu, ktorý dokáže sledovať činnosť srdca. Táto výbava je jedinečným prvkom nových Apple hodiniek, no nanešťastie sa k nej oficiálne nemôže dostať každý používateľ.

Apple Watch Series 4 stále neponúkajú žiadanú funkciu

Apple totiž nesprístupnil EKG vo všetkých krajinách, kde Apple Watch Series 4 predáva, a to z dôvodu, že táto funkcia musí najprv prejsť schvaľovacím procesom v každom jednom regióne. Týmto spôsobom by si ju mohli napríklad majitelia vo Veľkej Británii užiť po oficiálnom schválení regulačnými orgánmi zhruba až za 2 roky. Takéto dlhé čakanie je však neprijateľné a každý, kto obetuje stovky eur za tieto nové inteligentné hodinky, ich chce využívať naplno.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch Series 4 ukázali svoje kvality. Novou funkciou pomohli mužovi po kolapse

V tomto prípade je možné aktivovať EKG v akejkoľvek krajine. Podľa zdrojového kódu iOS, do ktorého sa pustil portál 9to5Mac, stačí v iPhone a hodinkách zmeniť v nastaveniach región, aby bolo EKG prístupné pre každého. Tu je však treba vybrať práve región Spojených štátov, kde je táto funkcia dostupná. Voľba inej lokality pritom neovplyvní jazyk systému a používateľ tak môže naďalej fungovať s preferovaným jazykom. Zmenia sa však metrické jednotky, spolu s formátom času a dátumu.

Zobraziť celú galériu (0)
Apple vládne na trhu v predaji inteligentných hodiniek s trhovým podielom 46 %, The Verge/YouTube

Tieto odlišnosti môžu mnohým pri každodennom používaní prekážať, no stačí, ak si región používateľ zmení len pred používaním EKG. Aj keď Apple túto inovatívnu možnosť počas premiéry poriadne ospevoval, stále ju oficiálne neponúka na väčšine trhov. Obmedzenie jej používania sa však môže časom zrušiť, no všetko záleží len od neho a úradov. Nateraz je tak zmena regiónu jedinou možnosťou ako môžu všetci zákazníci využiť EKG aj v iných krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom