Nové inteligentné hodinky od Apple priniesli rad významných vylepšení, ktoré z nich robia ešte lepší doplnok. Už neraz sa však aj v predošlých generáciách ukázalo, že jeho výbava dokáže pomôcť pri záchrane života používateľa. Hoci Apple sprístupnil novú funkciu EKG v Apple Watch Series 4 len pred pár týždňami, pomohol tým zachrániť život prvého zákazníka.

Počas predstavenia sa tento kalifornský gigant pýšil skvelými inováciami, ktoré jeho Apple Watch Series 4 používateľom prinesú. Medzi najvýraznejšími novinkami sa ocitol aj elektrokardiogram, senzor, ktorý zaznamenáva a monitoruje abnormálne búšenie srdca. Od septembra však túto možnosť nemohli používatelia využiť, pokým ju Apple nesprístupnil v novej aktualizácii watchOS 5.1.2 v posledných týždňoch. Stále existuje mnoho prekážok pri používaní EKG v hodinkách a oficiálne si ho môžu zatiaľ vyskúšať len zákazníci v USA.

Netrvalo dlho, aby EKG v nových Apple hodinkách zachránilo život

Práve tam však Apple Watch Series 4 už stihli zachrániť prvý ľudský život, keď vďaka senzoru EKG odhalili abnormálnu činnosť srdca svojho majiteľa. Ten vyskúšal funkciu ešte niekoľkokrát, avšak výsledok ostával vždy rovnaký a preto mal pochybnosti či nie sú jeho inteligentné hodinky chybné. Počas návštevy v nemocnici ukázal aj test EKG z jeho nových hodiniek, no výsledok bol tak alarmujúci, že sa mu ihneď dostalo lekárskej pomoci.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch Series 4 ukázali svoje kvality. Novou funkciou pomohli mužovi po kolapse

Situácia tohto majiteľa Apple Watch Series 4 bola natoľko vážna, že doktor po jeho vyšetrení konštatoval, aby si zakúpil akcie Applu, pretože tieto hodinky mu práve zrejme zachránili život. Lekár bol pritom s novým senzorom EKG v tomto nositeľnom zariadení oboznámený a čítal o ňom večer pre incidentom. Očakával, že prví pacienti prídu s nevyhovujúcimi výsledkami čoskoro, no ani by ho nenapadlo, že sa prvého z nich dočká už počas nasledujúceho rána.

Doktor tak zhodnotil výsledky meraní a poslal majiteľa hodiniek ku kardiológovi, ktorý bude môcť vykonať ďalšie bližšie vyšetrenia srdca. Aj toto je tak jednoznačným dôkazom toho ako veľmi Applu záleží na zdraví jeho zákazníkov. Nebyť nových hodiniek Apple Watch Series 4, kto vie ako by tento pán dopadol. Tento prípad ale rozhodne nie je posledným, v ktorom sa EKG snímaču v týchto hodinkách podarilo zachrániť ľudský život a o ďalších príbehoch tak ešte len budeme počuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom