Inteligentné hodinky od Apple si doteraz vyslúžili mnoho pochvál, keď svojimi funkciami neraz zachránili život používateľa. Doterajšie modely vybavené monitorovaním srdcového tepu nedávno nahradila nová verzia, ktorá so sebou prináša ešte inovatívnejšie vybavenie. Nové Apple Watch Series 4 s detekciou pádu preukázali svoje schopnosti, keď pomohli mužovi po páde privolať pomoc.

Doteraz sme slýchali o mnohých prípadoch, kedy snímač srdcového tepu zachránil život majiteľom hodiniek Apple Watch. Tento elegantný doplnok je tak schopný varovať používateľov pred takmer istou smrťou. V krízovej situácii totiž dokáže svojim senzorom, algoritmom a softvérom diagnostikovať srdcovú vadu, ktorá by mohla byť pre človeka osudnou. Najnovší model, Apple Watch Series 4, zachádza ešte ďalej a ponúka inovovanú výbavu s funkciou, ktorá sa ukázala ako ďalší skvelý krok vpred.

Svoje kvality potvrdili aj najnovšie hodinky Apple Watch Series 4

V možnostiach týchto nových inteligentných hodiniek totiž nájdeme aj detekciu pádu, ktorá má za úlohu rozoznať, kedy používateľ spadol na zem. Po vyhodnotení upozornia Apple Watch Series 4 na pád zvukovým alarmom a majiteľovi ponúknu niekoľko možností pre privolanie pomoci, alebo sanitky. Pokiaľ používateľ nebude po 1 minúte reagovať, hodinky automaticky po 15 sekundách privolajú záchrannú službu. Táto funkcia bola pritom doteraz prezentovaná len na ilustračných videách či počas premiéry tohto nového Apple produktu.

Nenechaj si ujsť
Najnovšia verzia operačného systému pre Apple Watch prináša funkcie, vďaka ktorým budeš chcieť tieto hodinky aj ty

Na vlastnej koži ju však podľa švédskeho portálu AftonBladet okúsil v reálnom živote 34-ročný Gustavo Rodriguez, ktorý pri varení ucítil v chrbte ostrú bodavú bolesť. Po krátkej chvíli skončil po kolapse na podlahe, priamo pred horúcim sporákom, na ktorom varil. Po páde však hodinky Apple Watch Series 4 ukázali, že ich detekcia pádu skutočne funguje. Gustava totiž na pád upozornili a dali mu na výber či chce privolať pomoc. V tomto prípade sa Gustavo obrátil na svoju svokru, ktorá bývala len pár domov od neho a odviezla ho do nemocnice.

Zobraziť celú galériu (1)
Marques Brownlee/YouTube

Aj keď nešlo o život ohrozujúci pád, hodinky Apple Watch Series 4 dokázali, že je ich detekcia pádu skutočne spoľahlivá. Popri inovatívnom EKG je tak rozoznávanie pádu ďalšou skvelou možnosťou, ktorá ešte v prípade núdze zachráni nejedného používateľa. Majitelia týchto hodiniek vo veku viac ako 65 rokov majú túto detekciu pádu prednostne aktívnu a mladšia generácia si túto funkciu môže aktivovať v nastaveniach. V každom prípade je vhodné mať túto možnosť pri páde „po ruke“ a privolať podľa potreby záchranárov. Neraz sa môže aj banálny pád stať vážnym a ohroziť život človeka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom