Od predstavenia nových Apple produktov ubehlo už pár dní. V spoločnosti sa však stále šíria nové informácie, čísla predaja, recenzie, či prvé dojmy z noviniek. Niet sa čomu čudovať, nakoľko sa na oficiálny debut nových Apple produktov v divadle Steva Jobsa čakalo dlhé mesiace.

V týchto dňoch prebehla aj výročná iPhone Apple konferencia. Najviac vzrušujúce oznámenie totiž nepredstavovala trojica nových smartfónov, ale inteligentné hodinky Apple Watch 4. série. Tie sa stali najvyhľadávanejším gadgetom spoločnosti Apple. Mnohí si kladú otázku ‚‚Prečo ?‘‘. Na túto otázku je však hneď viacero odpovedí a možných scenárov.

Najinteligentnejšie a najkrajšie hodinky na trhu

Nové inteligentné hodinky sa jednoducho naozaj vydarili ako po estetickej, tak aj po používateľskej stránke. Dizajnéri spoločnosti dostali do konštrukcie týchto hodiniek ešte väčší displej, pričom zmenšili rámiky okolo neho. Displej ponúka perfektné farby a hodinky vydržia na jedno nabitie rovnaký čas ako predošlá generácia. Štvrtá generácia priniesla viacero zlepšení a inovácií, ktoré zabezpečia ešte plynulejší chod. Najzaujímavejšou novinkou, ktorú si určite obľúbi nejeden používateľ predstavuje inovácia v oblasti zdravia. Jedná sa o funkcie ako napríklad snímanie činnosti srdcového svalu a zaznamenanie pádu a následne zavolanie o pomoc.

Zobraziť celú galériu (1)
MacRumors.com/Twitter

Spolu s novými hodinkami Apple rozšírilo aj doterajšiu ponuku remienkov. Inteligentné hodinky dnes už vidíme čoraz častejšie aj na ženských rukách, no celkovo začínajú nahrádzať klasické digitálne či ručičkové. V neposlednom rade si Apple Watch na rozdiel od smartfónov zachovali aj svoju cenovku. Možno aj to prispelo k faktu, že Apple Watch sa stali celosvetovo najpredávanejšími hodinkami vôbec.

Poriadne vysoké cenovky

Dnes už je bežné, že za smartfón zaplatíme vyše 1 000 € a podľa niektorých sú telefóny s takouto cenovkou len začiatkom. Prednedávnom sa na adresu Apple vyjadril aj Warren Buffett, podľa ktorého je cena iPhonov neuveriteľne nízka a mala by byť ešte vyššia. Bežní ľudia si to však asi nemyslia. Najvyššia konfigurácia novo predstavených zariadení bude stáť na Slovensku aj viac než 1600 eur, čo predstavuje vyše trojnásobok priemernej mzdy. Navyše, nie menej nákladná bude aj oprava, ktorej suma sa môže vyšplhať až do výšky 640 €.

Internetom sa v posledných dňoch šíria viaceré obrázky, ktoré si uťahujú z cenovky iPhonu. Mnohí dokonca vtipkujú, že ak si chcú kúpiť nový iPhone, tak najprv budú musieť predať svoju obličku. Na vysoké ceny reagoval aj Samsung. Podľa nich si namiesto jedného iPhonu zákazníci môžu kúpiť vlajkovú loď Note 9 a zostane aj na ochranný kryt, bezdrôtovú nabíjačku či najnovšie Samsung Galaxy Watch.

iPhone sa stal nudným

Predstavením novej trojice smartfónov sa pravdepodobne naštartuje nová éra spoločnosti, no okrem zväčšenia displeja nedošlo k nejakým zásadným zmenám. Navyše príchod iOS 12 momentálne sprevádzajú správy o chybe, ktorá môže zhodiť celý systém a spôsobiť stratu dát či dokonca trvalé poškodenie systému. Predstaviteľom Apple však môže napraviť mierne sklamanie spustenie predaja iPhonu XR, ktoré je naplánované na 19. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom