Modely radu Galaxy Note od kórejskej spoločnosti Samsung sa od svojho vzniku v roku 2011 vyznačovali unikátnym príslušenstvom. Práve tomuto výrobcovi sa ako jedinému spomedzi všetkých podarilo do konštrukcie zapracovať skvelý stylus, ktorý si mnohí obľúbili. Zdá sa, že Apple si chce nápad Samsungu prepožičať a aspoň jednému z nových iPhonov dopraje podporu pre ceruzku Apple Pencil.

V minulom desaťročí nebolo ničím nezvyčajným, ak niekto ovládal svoj smartfón, alebo vtedy populárne PDA modely, stylusom. Toto príslušenstvo slúžilo ako pomocník, ktorého však Apple s príchodom prvého iPhonu zavrhol. Sám Steve Jobs počas premiéry vtedajšej novinky stylus pochoval a vyzdvihol ovládanie prstami. O pár rokov neskôr to bola práve jeho firma, ktorá na svet priniesla aj ceruzku Apple Pencil. Tú však doteraz podporovali len tablety iPad, no to sa čoskoro môže zmeniť.

Jeden z nových iPhonov môže dostať výsadu smartfónov Samsungu

Podľa posledných správ portálu TrendForce má Apple zvažovať pridanie podpory pre Apple Pencil do niektorého z nových iPhonov. Je nepravdepodobné, aby s ňou prišiel menší 5,8″ model, a tak by sme mohli tento doplnok vidieť pri väčšom 6,5″ iPhone. Zatiaľ však ide iba o špekulácie a navyše sa neobjavili žiadne správy o vylepšenej verzii stylusu Apple Pencil, ktorý by bol pre používanie iPhonu vhodnejší. Robustné rozmery aktuálneho modelu ho predurčujú k využitiu s tabletmi iPad. Nosenie tohto príslušenstva len preto, aby ním mohol používateľ ovládať iPhone, by bolo poriadne nepraktické.

Zobraziť celú galériu (0)
iDeviceHelp/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nové fotografie naplno odhaľujú dizajn troch pripravovaných iPhonov. Majú známe krivky

Samsung tento problém vyriešil bravúrne a svoj S Pen zabudoval priamo do konštrukcie smartfónov Galaxy Note. Apple ale zrejme na tento scenár nestaví a ak aj pridá väčšiemu iPhonu so 6,5″ displejom podporu pre Apple Pencil, používateľ bude zrejme tento stylus nosiť osobitne.

Nech už bude pravda akákoľvek, isté je, že o pár týždňov vyrukuje kalifornský gigant hneď s trojicou nových smartfónov. Trio nových iPhonov prinesie s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaký dizajn ako minuloročný iPhone X. Dva z týchto kúskov však budú zastupovať prémiový segment a lacnejší iPhone 9 má byť určený pre menej náročných zákazníkov.

Ceny nebudú nízke

Pre drahšie varianty bude tiež zrejme vyhradené väčšie úložisko s kapacitou až 512 GB. Dostupnejší model si bude musieť vystačiť so 64 GB ROM, respektíve vo vyššej verzii  s 256 GB vnútornej pamäte. Od výkonnejších súrodencov sa bude iPhone 9 odlišovať 6,1″ LCD displejom a menšou operačnou RAM pamäťou s kapacitou 3 GB.

Nástupca iPhonu X a jeho väčší klon totiž do vienka dostanú kvalitnejšie OLED zobrazovacie panely a viac operačnej RAM pamäte. V ich útrobách tak môže driemať 4 GB RAM pamäť. Vyššej výbave ale budú prislúchať aj prémiovejšie ceny, ktoré potrápia peňaženky zákazníkov. Tí však budú mať na výber dostupnejší iPhone 9, ktorý má byť o pár stoviek eur lacnejší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú