Stylus nie je doplnok, s ktorým by sme sa pri smartfónoch bežne stretávali. Svoje využitie našiel v rade Galaxy Note od Samsungu, no zväčša si uplatnenie nachádza pri väčších tabletoch, ku ktorým ho ponúka aj Apple. Ceruzka Apple Pencil je kompatibilná s iPadmi novej generácie, no využiť sa dá už aj v starších modeloch a iPhonoch len pomocou mokrej servítky.

„Kúzelná palička“, ako prezentuje Apple svoj stylus Apple Pencil, je skvelým doplnkom najmä k veľkým iPadom. Na obrazovkách týchto tabletov môže používateľ pomocou tohto stylusu kresliť, robiť poznámky, ale aj upravovať dokumenty. S touto ceruzkou sú teraz kompatibilné tohtoročné iPady a majitelia starších kúskov tak nemusia tento užitočný doplnok využiť. Rovnako to platí aj pre používateľov iPhonov, pre ktoré Apple Pencil určený nebol.

„Live hack“, ktorý využije každý majiteľ ceruzky Apple Pencil

Teraz však stačí využiť jednoduchý trik, s ktorým bude stylus fungovať na každom Apple smartfóne a tablete. Videonávod zdieľal youtuber na svojom kanáli iDeviceHelp, kde ukazuje ako jednoducho môže Apple Pencil pracovať aj na iPhone X. Okolo špičky stylusu stačí obtočiť papierovú utierku a následne ju pokvapkať vodou. Práve voda totiž pomáha ku kontaktu tohto doplnku s displejom.

Nenechaj si ujsť
Apple už k iPhonom nepribalí dôležitý komponent. Veľa používateľom sa tým sťaží jeho používanie

Vďaka tomuto podvodu dokáže Apple Pencil pracovať aj so starším iPadom, alebo iPhonom. Nosiť však so sebou navlhnuté papierové utierky a neustále ich obmotávať okolo stylusu je poriadne nepraktické. Tento trik však príde vhod vždy, keď používateľ potrebuje donútiť túto Apple ceruzku pracovať s jeho zariadením, ktoré ju natívne nepodporuje. Viac ti však už prezradí samotné video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom