Septembrový Apple event opäť raz priniesol nádielku hardvérových, ale i softvérových noviniek, ktoré spoločnosť už tradične nezabudla odprezentovať aj na videách.

Videá počas prezentácií Apple produktov vždy dokázali upriamiť pozornosť na to najdôležitejšie a efektným spôsobom prezentovať novinky spoločnosti. Inak tomu nebolo ani v tomto roku. V priebehu predstavenia „California streaming“ sme mohli vidieť hneď niekoľko profesionálnych videí, ktoré odhaľovali napríklad nové hodinky Apple Watch Series 7 a ich možnosti.

Apple znova zavítal do Česka

Počas keynote sme mali možnosť vidieť aj to, že gigant sa znova vydal natáčať aj do susedného Česka, odkiaľ si už zobral zábery na nejednu reklamu, upozornil portál Živě.cz.

Okrem iného sa dostalo aj na prezentáciu vlastností nového Cinematic módu v iPhonoch 13, ktorý dokáže nahrávať špičkové videá v profesionálnej kvalite. K tomu nám Apple pustil zábery krátkeho filmu natočené v českom zámku v Průhoniciach.

Práve v tomto filme, v ktorom si podľa Živě.cz zahrala aj česká herečka Vlastina Svátková, demonštroval možnosti kinematického nahrávania videa s portrétovým zaostrovaním na objekty.

V minulosti si Apple z Českej republiky odniesol napríklad emotívnu vianočnú reklamu na slúchadlá AirPods či reklamu na iPhone XR alebona súkromie iPhonov.

NEPREHLIADNI
Apple práve predstavil iPhone 13. S vylepšeniami konečne dobieha Androidy

V jednom z videí porušil vlastné odporúčanie

V ďalšom videu o iPhone 13 ale spoločnosť jednala aj v príkrom rozpore s vlastnými radmi, čo je minimálne mimoriadne komické.

Apple prezentoval iPhone 13 aj spôsobom, ktorý prednedávnom používateľom neodporúčal. Pred pár dňami totižto spoločnosť potvrdila, že jazda na motorke môže poškodiť fotoaparáty jeho iPhonov, čo uvádza vo svojom dokumente.

„Vystavenie vášho iPhonu vibráciám s vysokou amplitúdou v určitom frekvenčnom rozsahu, špecificky tým generovaným vysokovýkonnými motormi motocyklov, môžu degradovať výkon kamerového systému,“ píše Apple doslova.

Avšak, počas včerajšieho eventu sme mohli vidieť „akčné“ video s iPhonom 13 v hlavnej úlohe. Práve tu doslova dominovala divoká jazda s iPhonom pripevnený na riadidlách  skútra, čo Apple svojim zákazníkom dorazne neodporúča.

Spoločnosť síce informovala, že poškodenie fotoaparátu môžu spôsobiť najmä motorky so silným motorom, ktorý vydáva silné vibrácie, no “zníženie výkonu fotoaparátov” sa vraj môže týkať aj obyčajnej jazdy na skútri, ak je pravidelná, čo v prípade kuriérov nepochybne platí.

Z toho si zrejme Apple ťažkú hlavu nerobí a demonštračné video s iPhonom 13 na riadidlách skútra splnilo účel – prezentovať smartfón v akcii.

NEPREHLIADNI
Láme rekordy. Toto sú ceny, za ktoré si kúpia Slováci iPhone 13

V prípade menších motocyklov a elektrických mopedov síce Apple odporúča držiaky s funkciou tlmenia vibrácií s tým, že dlhodobé používanie „nie je odporúčané“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú