Najnovší septembrový event v podaní Apple so sebou prináša okrem nových iPhonov 13 aj sľubované hodinky Apple Watch Series 7, ktoré prešli väčšími zmenami. V konštrukcii s upravenými krivkami sa skrýva ešte väčší displej a vylepšený hardvér.

Najlepšie hodinky Applu prinášajú len minimum zmien

Inteligentné hodinky Apple Watch čakali na takúto zmenu už od roku 2018, kedy boli prvýkrát predstavené Apple Watch Series 4, ktorých dizajn sa prenášal po celé 3 roky. Tentokrát je to však iné a spoločnosť prináša menšie zmeny aj v dizajnovej stránke.

Apple ale začal odhaľovanie noviniek novou funkciou hodiniek, ktoré najnovšie podporujú automatické rozpoznávanie bicyklovania, a to aj na elektrickom bicykli. Rovnako tak dokážu detegovať pády.

Vylepšeniami prešli aj viaceré systémové aplikácie a funkcie. Prichádza aj vlastná klávesnica pre písanie správ, nove grafiky ciferníkov, ktoré sa tiahnu až po okraj ešte väčšej obrazovky.

Hoci podľa doterajších správ mnohí čakali hranatejší dizajn, ktorý by sa ponášal na nové iPhony, Apple prekvapil a dizajn hodiniek Apple Watch Series 7 upravil len minimálne. Dočkali sme sa ale aspoň väčšieho displeja, ktorého rámiky sú hrubé už len 1,7 mm.

Samotný displej je teraz odolný aj voči prasknutiu a konštrukcia je po novom odolná aj voči prachu. Nezmenila sa ale výdrž, pri ktorej Apple stále garantuje len 1-dňovú výdrž. Vylepšením prešlo aspoň nabíjanie, ktoré je oproti minulej generácii o 30 % rýchlejšie.

Hodinky Apple Watch Series 7 budú dostupné v piatich farbách v hliníkovej, titánovej verzii a verzii z chirurgickej ocele.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP