Čím bližšie sú k nám vianočné sviatky, tým viac vianočných reklám na nás útočí zo všetkých smerov. Každý výrobca sa snaží ukázať svoj produkt v čo najlepšom svetle a ani Apple nie je výnimkou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V hlavnej úlohe AirPods

Apple vydal prvú zo série vianočných reklám len pred malou chvíľou. Ako inak, z reklamy srší vianočný „feeling“ a nutkanie teplo sa obliecť. Hoci sa nám na začiatku ukáže iPhone X, hlavnú úlohu hrajú bezdrôtové slúchadlá AirPods, ktorým sa mimochodom celosvetovo veľmi darí. Apple chcel prostredníctvom tanečníkov ukázať, že zdieľať spoločné chvíle či dokonca tanec je bez káblov oveľa jednoduchšie.

Zasnežená Praha

Takmer celá reklama je natočená u našich susedov v stovežatej Prahe. Zasnežené ulice a pieseň Palace v podaní Sama Smitha navodzujú pocit nesmiernej pohody. Tí pozornejší si mohli všimnúť české názvy v reklame. Dôvodom je fakt, že reklama bola natáčaná na viacerých miestach Prahy, a preto tak môžeme vidieť miesta, ako „Cukrárna tety Emy” alebo „Horská dráha“. Na jednej strane pôsobí reklama veľmi upokojujúco, no ako to už býva zvykom, uvidíme, aké pocity zanechá postupom času.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
17%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
 • Jakub Smolka

  Prepáčte ale toto už je naozaj moc, nepoviem ked napíšete nejaký článok o zariadeniach Apple (i ked si myslím že ich niekedy až moc propagujete alebo vyvyšujete) ale propagovať nejakú vianočnú reklamu?

  Zamyslite sa nad tým, že mnoho čitateľov tu chodí hlavne aby sa niečo dozvedeli o značkách ktoré sa bežne u nás až tak nepropagujú. Apple má isto dosť iných stránok a reklamy na ich predražené produkty sú naozaj všade na každom rohu. Mal som túto stránku radšej ked ste sa ešte volali fonyzchiny pretože ste sa naozaj venovali pravé týmto značkám a ich produktom. Napríklad o Huawei Mate 10 to padlo strašne málo informácii zatiaľ čo o IPhone X už bolo minimálne 10 článkov alebo propagácií.

  Táto stráca kedysi vôbec nebola o Apple či Samsungu a preto som ju mal rád, lebo som sa dozvedel niečo aj o menej mainstreamových výrobcoch. Články ako je tento vyvolávajú vo mne určitý pocit, že ste sa trochu zapredali.

  Nechcem tým nikoho uraziť, robíte samozrejme výbornú prácu, vaše recenzie, články a videá sú plné dobrých typov a vedia podať skutočne množstvo informácií. Patrím medzi vašich verných čitateľov, navštevujem túto stránku každý deň a uznávam vašu prácu, len som chcel vyjadriť svoj postoj k článkom ako je napríklad tento. Prajem pekný deň

 • lover.of.satan

  má to niečo do seba