Zákazníci, ktorí si doteraz kúpili niektorý z nových iPhonov s podporou rýchleho nabíjania to nemali vôbec ľahké. Nielen, že za svoj vysnívaný smartfón zaplatili nemalý peniaz, no aby mohli rýchlo nabiť jeho batériu, museli si za výkonnejší adaptér zaplatiť osobitne. Spoločnosť doteraz k svojim iPhonom toto príslušenstvo nepridávala, no to sa môže zmeniť už tento rok, kedy pri novej trojici modelov zrejme nájdeme aj adaptér pre rýchle nabíjanie.

Kým majitelia lepších Android smartfónov dostávali výkonný adaptér pre rýchle nabíjanie svojho modelu v balení od výrobcu, používatelia iPhonov museli do tohto príslušenstva investovať ďalšie peniaze. Zákazníkov, ktorí za svoj Apple smartfón zaplatili stovky, alebo aj viac ako 1 000 €, táto skutočnosť rozhodne nepotešila.

Apple spravil rozhodnutie, ktoré výrobcovia Androidov robia roky

Prizerať sa na pomalé tempo nabíjania batérie však už od septembra nebudú musieť tí, ktorí si kúpia niektorý z novej trojice iPhonov. K nim by mal totiž Apple v balení pridať aj nový 18 W nabíjací adaptér s USB-C portom. S týmto príslušenstvom si tak každý bude môcť rýchlo nabiť svoj nový model už hneď po vybalení. Navyše zákazníci už nebudú musieť vyhadzovať ďalšie desiatky dolárov za dodatočné adaptéry a káble. Vďaka tomu budú môcť byť tohtoročné iPhony taktiež priamo synchronizované aj s MacBookom Pro, a to bez akejkoľvek redukcie.

Nenechaj si ujsť
Apple mal pri iPhone X uvažovať o odstránení prvkov, bez ktorých si dnešné smartfóny vieme len ťažko predstaviť

Tento ústretový krok Applu tak rozhodne poteší každého zákazníka. Ostáva len dúfať, že príslušenstvo pre rýchle nabíjanie v balení nebude mať dopad na výrazne vyššiu cenu nových iPhonov. Tie aktuálne modely tak v základe obsahujú iba 5 W nabíjací adaptér a nabíjanie s ním je skutočne pomalé.

Vybaviť svoje nové smartfóny rýchlym nabíjacím adaptérom mal Apple už skôr, ale lepšie neskoro ako nikdy. Tohtoročné iPhony si tak budú môcť používatelia nabíjať pravdepodobne týmto 18 W adaptérom, ktorého prototyp je aj na priložených fotografiách. Zatiaľ tieto informácie neboli oficiálne potvrdené, no jedným z prvých dôkazov je zlacňovanie cien za kábel z USB-C na Lightning port.

Isté ale nie je ani to, že rýchly nabíjací adaptér s USB-C portom poputuje do krabice každého z nových iPhonov. Môže sa totiž stať súčasťou iba drahších modelov. Lacnejší iPhone 9 by tak opäť dostal iba klasické, pomalé nabíjanie, ktorým Apple mnohých záujemcov nepoteší. Od tejto dostupnejšej novinky si totiž mnohí sľubujú najmä prívetivejšiu cenu. Tá by mala byť nižšia aj o 300 dolárov. Presné informácie nám však prezradí samotný výrobca počas oficiálnej premiéry začiatkom jesene.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom