Príslušenstva k našim smartfónom a notebookom je na trhu naozaj neúrekom, pričom sa zákazník stretáva aj s rôzne nasadenými cenami. Medzi najdrahšie doplnky ale patria práve tie s logom nahryznutého jablka, za ktoré si treba poriadne priplatiť. Kalifornský Apple sa teraz nad zákazníkmi zmiloval a znížil cenu za jeden zo svojich káblov o 6 dolárov, čo však môže predchádzať istým zmenám v balení jeho iPhonov.

Kábel z USB-C na Lightning sa ešte donedávna na oficiálnej stránke spoločnosti predával za slušných 25 dolárov. Išlo pritom o cenu, ktorá platila pre kábel o dĺžke 1 m. Apple však teraz jeho cenovku znížil na prijateľnejších 19 dolárov. Táto zmena cien môže indikovať, že takýto kábel nájdeme aj v balení nových iPhonov, ktoré budú mať premiéru začiatkom jesene.

USB-C je budúcnosťou Apple zariadení

Apple tak konečne môže zahodiť staromódne nabíjanie cez USB-A port a presedlať na moderný USB-C konektor, ktorý prinesie aj rýchlejšie nabíjanie batérií. Rovnako však klesla aj cena za kábel z USB-A na Lightning, ktorý aktuálne taktiež stojí 19 dolárov. Kábel s USB-C je však len jednou časťou skladačky a pre nabíjanie iPhonu, či iPadu bude potrebný aj príslušný adaptér. Šepká sa, že Apple môže dokonca priniesť so svojimi novými smartfónmi aj 18 W USB-C nabíjačku s vylepšeným dizajnom a menšími rozmermi.

Nenechaj si ujsť
Apple pravdepodobne tento rok nepribalí k novým iPhonom ani tú najzákladnejšiu vec

Pred znížením týchto cien Apple ešte zredukoval sumu za ďalšie svoje USB-C káble kvôli prechodu jeho MacBooku Pro na USB-C port. Je teda možné, že jeho stopy budú nasledovať aj nové káble pre iPhony, teda aspoň na jednom konci. Majitelia doterajších iPhonov však už vedia, že USB-C káble sú potrebné pre rýchle nabíjanie ich smartfónov. Bolo by tak ústretovým krokom výrobcu, aby priniesol svojim zákazníkom možnosť nabíjania nových modelov už pomocou základného príslušenstva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom