Do premiéry nových Apple zariadení ešte ostáva zopár mesiacov, no fanúšikovia značky sú už teraz netrpezliví, čo všetko im spoločnosť ukáže. Podľa doterajších dohadov by sme mali vidieť trojicu nových iPhonov, pričom jeden z nich bude zastupovať nižšiu cenovú kategóriu. Lacnejší iPhone sa teraz prezentoval v kryte spoločnosti Ghostek, pričom by svojim dizajnom a výbavou potešil nejedného záujemcu.

Podľa exkluzívnych informácií, ktoré zverejnil portál BGR, sú najnovšie rendery založené na vlastnostiach lacnejšieho iPhonu, ktoré prezradil samotný zdroj v Apple. Dizajnová stránka tohto očakávaného modelu tak zrejme neuteká ďaleko od podoby, ktorú uvidíme počas septembrového predstavenia. Za zníženú cenu tejto novinky však museli inžinieri v Apple urobiť kompromisy, ktorými sčasti ochudobnili výbavu.

Prémiový vzhľad s lacnejšou výbavou

Cenovo dostupný iPhone by tak mal priniesť dizajn prémiového modelu, ktorý bol v minulom roku prezentovaný ako výročný smartfón spoločnosti. S podobou iPhonu X zaujme mnoho ľudí, ktorých priláka najmä svojou cenou. Miesto moderného OLED displeja však v ňom nájdeme klasický LCD panel, ktorému ale nebude chýbať známy výrez. Ten v sebe ukryje snímače pre funkciu Face ID, no nezabudne sa ani na sklenenú pokrývku zadnej steny.

Nenechaj si ujsť
Apple mal pri iPhone X uvažovať o odstránení prvkov, bez ktorých si dnešné smartfóny vieme len ťažko predstaviť

Vďaka tomuto materiálu Apple prinesie aj technológiu bezdrôtového nabíjania. Spolu s káblovým nabíjaním batérie by však mal prísť už v balení aj adaptér s technológiou rýchleho nabíjania, ktorý si doteraz museli zákazníci kupovať osobitne. Na druhej strane však v lacnom iPhone opäť nenájdeme ani snímač odtlačkov prstov, podporu pre 3D Touch a taktiež ubudne z celkového počtu fotoaparátov. Zadná časť totiž bude hostiť iba jediný objektív. To je v dnešnej dobe duálnych fotoaparátov pomerne kontroverzné rozhodnutie výrobcu.

S výškou 147,12 a šírkou 71,52 mm tohto iPhonu už teraz môžeme zabudnúť na to, že pôjde o kompaktný model. Hliníková konštrukcia tak zákazníkom ponúkne príjemný dizajn iPhonu X. Výbavou ale bude za zvyšnými dvoma drahšími iPhonmi zaostávať. To by však tomuto kúsku mohli budúci majitelia odpustiť. Očakáva sa totiž, že v porovnaní s nimi bude lacnejší až o zhruba 300 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom