Apple zaplatil 100 000 dolárov hackerovi z Indie, ktorý objavil závažnú bezpečnostnú chybu vo funkcii Prihlásenie s Apple. Umožňovala útočníkom úplne prevziať kontrolu nad účtom obete, informoval Forbes.

Známa funkcia obsahovala kritickú závadu

Funkciu Prihlásenie s Apple predstavila spoločnosť ešte na konferencii WWDC 2019, pričom ju nazvalo ako „súkromnejší spôsob jednoduchého a rýchleho prihlásenia v aplikáciách či stránkach“.

Jej funkčnosť je podobná rovnakým fíčurám od Facebooku či Google, avšak Prihlásenie s Apple si získalo pozornosť najmä preto, že umožňuje prihlásiť sa do služieb tretích strán bez potreby zverejnenia svojej e-mailovej adresy spojenej s Apple ID.

Bezpečnostný analytik Bhavuk Jain však nedávno obdržal od amerického giganta odmenu vo výške 100 000 dolárov za to, že odhalil vo funkcii závažnú bezpečnostnú chybu.

Umožňovala totiž prevziať kontrolu nad účtom obete iba pomocou jej e-mailovej adresy a s ňou prepojeného prihlasovacieho tokenu, ktorý si útočník mohol overiť ako platný a prihlásiť sa do účtu používateľa, píše Engadget.

Hoci sa zraniteľnosť týkala iba služieb tretích strán, ktoré používali Prihlásenie s Apple bez akýchkoľvek ďalších bezpečnostných doplnkov, je veľmi prekvapujúce, že vývojári v Apple takúto kritickú bezpečnostnú chybu nezachytili.

Chyba už je pochopiteľne opravená, a Apple následne vykonal aj interné vyšetrovanie, ktoré preukázalo, že pred jej opravou nedošlo k žiadnemu zneužitiu či ohrozeniu používateľských účtov.

Podľa vedúceho bezpečnostného manažéra platformy ImmersiveLabs, Seana Wrighta, však ide o obzvlášť závažnú chybu, ktorú by od Apple neočakával.

Spoločnosť sa totiž snaží napraviť si reputáciu „bezpečnostného giganta“, ktorá sa výrazne prepadla najmä po minuloročnom odhalení chyby v aplikácii Mail, ktorá umožňovala hackerom kradnúť e-maily.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom