Známa spoločnosť ZTE včera predstavila v USA svoj nový model Axon M, od ktorého očakáva, že zmení doterajší spôsob používania smartfónov.

Prvý telefón, ktorý prišiel s dvojitým displejom, bol Kyocera Echo ešte z roku 2011. Veľmi sa však tento koncept neuchytil, a tak sme podobný smartfón už viac nevideli. Až doteraz. Oproti nemu je však ZTE Axon M oveľa tenší a aj lepšie vyzerá. S bežným smartfónom sa však porovnať nedá, hlavne v prípade hmotnosti, ktorá je až na úrovni 230 g.

Dva plnohodnotné displeje a veľa výkonu

ZTE Axon M má dva plnohodnotné displeje s uhlopriečkou 5,2″, FullHD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Oba sú pokryté odolným sklom Gorilla Glass 5. Displeje sú spojené závesným mechanizmom, pričom jeden je súčasťou smartfónu a druhý je polohovateľný. Kĺby, ktoré držia oba panely spolu, sú dostatočne kvalitné, čím je zaručené, že vyklápací displej vydrží v akomkoľvek uhle.

Zte Axon m
Zobraziť celú galériu (4)
Ilustračná fotografia: Screenshot / Youtube

Čo sa týka zvyšného hardvéru, je použitý minuloročný procesor Snapdragon 821 doplnený o 4 GB RAM. Výkonu je viac ako dosť, takže v žiadnom prípade sa nejedná len o imidžovku, ale o plnohodnotné zariadenie. Vnútorná pamäť má 64 GB, pričom si ju pohodlne môžeš rozšíriť pomocou microSD karty. Kvôli konštrukcii musel výrobca smartfón vybaviť len jedným fotoaparátom s rozlíšením 20 MPx a clonou f/1.8, respektíve so stabilizáciou obrazu. Ten v závislosti od otočenia displejov môže byť použitý ako zadný, tak aj predný snímač.

Do vienka dostal aj stereo reproduktory či špeciálny HiFi audio čip pre čo najlepší zvukový zážitok. Batéria má kapacitu 3180 mAh, čo vzhľadom k dvom displejom pôsobí pomerne nekomfortne. Nechajme sa však prekvapiť. Samozrejmá je aj podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Systémom je Android 7.1.2 Nougat.

Využitie duálneho displeja

ZTE Axon M má byť zariadenie, ktoré ponúkne oveľa väčšiu produktivitu v porovnaní s klasickými smartfónmi. ZTE tvrdí, že sa dá používať v troch režimoch, medzi ktorými jednoducho prepneš pomocou virtuálneho tlačidla Axon M, ktoré sa nachádza medzi navigačnými tlačidlami.

Rozšírený režim

zte axon m
Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / Youtube

Na jednom displeji tak môžeš pozerať YouTube a na druhom pozerať komentáre. Pri písaní bude na jednom displeji zobrazené pole a na druhom klávesnica.

Dvojitý režim

Zte axon m
Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / Youtube

V tomto prípade môžeš používať dve aplikácie naraz bez toho, aby si musel predeľovať obrazovku. Každá bude mať vlastnú. K dispozícií sú aj rôzne gestá, napríklad pri potiahnutí tromi prstami si aplikácie vymenia pozície na displejoch. Tento režim je asi tým najlepším dôvodom ku kúpe smartfónu.

Zrkadlový režim

zte axon m
Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / Youtube

Jeho úlohou je duplikovanie obrazu z jedného displeja na druhý. Ideálne je to pri hrách, kde je viacero hráčov, ako je napríklad šach či pri sledovaní videa s inou osobou sediacej oproti tebe.

Čo sa týka dostupnosti, smartfón bude najprv k dispozícií výhradne v USA ako exkluzivita operátora AT&T za 24,17 dolárov mesačne. Nepotvrdené správy však hovoria, že do Európy, Číny či Japonska by sa mal Axon M dostať v prvom štvrťroku budúceho roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom