Najnovší Android 5.1 je už dostupný pre Xiaomi Mi3 a Mi4!

Xiaomi je asi jediný výrobca, ktorý ponúka aktualizácie pre svoje smartfóny každý týždeň, presnejšie každý piatok. Či už ide o lacnejšie smartfóny z Redmi série, alebo vlajkové lode ako Mi3, Mi4 a Mi Note, každý z týchto smartfónov je od Xiaomi softvérovo plne podporovaný. 

[/blockquote]

Xiaomi Mi3 WD 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Teraz však nebudeme hovoriť o systéme MIUI, ale o čistom Androide. Ten si totižto budú môcť od dnešného dňa užiť majitelia smartfónov Xiaomi Mi3 W/C, Mi4 W/C a LTE verzií. Konkrétne ide o najnovšiu verziu Androidu 5.1 Lollipop, ktorú Google vydal len pred pár dňami. ROM je na báze AOSP a stojí za ňou vývojár a člen oficiálneho MIUI fóra menom Ivan.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ROM je momentálne v stable verzii a podľa vývojára je vhodná na každodenné použitie, pričom už ju testujeme aj my. Ak si budete chcieť najnovší Android 5.1 vyskúšať na svojom Mi3 alebo Mi4, okrem samotnej ROM budete potrebovať aj Custom Recovery. Všetky potrebné súbory nájdete na oficiálnom anglickom MIUI fóre.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]