Mnohí ľudia podľahli „čaru“ Cybertrucku od spoločnosti Tesla a viacerí si ho objednali už teraz, napriek avizovaným dvom rokom do začatia produkcie. Jeden z ľudí, ktorý si auto objednali vopred, plánuje Cybertruck využiť ako zdroj energie pre jeho mini-prenosný domček. Karl Gesslein z amerického štátu New York si objednal Cybertruck hneď deň po jeho predstavení. Uvedomil si totiž, že pick-up, ktorý Tesla práve predstavila, je presne to, čo hľadá už od detstva, píše Teslarati.

Tento nápad vzišiel z jeho túžby napájať si svoj nový domov udržateľným spôsobom. Prišiel na to, že ak by použil dvojmotorovú variantu Cybertrucku za 50 000 dolárov ako primárny zdroj elektriny, nemusel by viac využívať doma vyrobenú vymeniteľnú batériu.

„Sledoval som predstavenie Cybertrucku a uvedomil som si, že jeden taký musím mať, pretože má všetko, čo som kedy v aute chcel a nemohol mať.“ povedal Gesslein. O nový pick-up sa zaujíma okrem iného aj preto, že v detstve sníval o autách ako je Lotus Esprit či Delorian DMC-12. Najviac ho však zaujala možnosť nabíjania jeho domu, zvlášť pomocou voliteľnej možnosti priplatiť si za „Vault’s“ strechu so solárnym panelom.

Tesla

Gesslein žil s manželkou šesť rokov v úplne sebestačnom „off-grid“ dome. Nedávno sa ale rozhodol postaviť si menší s celkovou plochou osem metrov štvorcových. Keďže život bez elektriny by bol veľmi náročný, dom je napojený na doma vyrobenú batériu.

Vynaliezavý majiteľ, ktorý sa o svoj nápad podelil aj prostredníctvom svojho blogu, tvrdí, že Cybertruck s nejakou pomocou solárnych panelov by dom dokázal poháňať nepretržite 240 dní. „To je dosť na to, aby sme prežili nukleárnu zimu a ešte ušetrili nejaký čas.“ napísal v blogu.

Cybertruck je najlepší generátor elektriny, aký sa dá kúpiť

Gesslein tiež spomenul, že jeho Cybertruck by mohol zabezpečiť prísun elektriny počas výpadkov elektrického prúdu. Náhle výpadky, ale aj plánované odstávky elektriny sú totiž v Kalifornii bežnou súčasťou života, hlavne pre obyvateľov San Francisca, ktorí ich počas tohto roka niekoľkokrát zažili. Spoločnosť, ktorá dodáva elektrinu mnohým domácnostiam v tejto oblasti, totiž vykonala viaceré plánované odstávky, aby znížili riziko lesných požiarov spôsobených elektrickými vedeniami.

Tesla reagovala na tieto výpadky a ponúkla svoje riešenia problému pomocou solárnej energie. Táto stratégia by pomohla majiteľom domov s prežívaním odstávok elektriny.

Cybertruck má strechu pokrytú solárnym panelom, ktorý počas slnečných dní nabíja vozidlo a cez nabíjací port napríklad aj celý prenosný mini-domček. Cybertruck je teda okrem iného bezpečnou a udržateľnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú alternatívny spôsob napájania (nielen) svojich domovov.

Cybertruck sa začne vyrábať koncom roka 2021 a podľa Elona Muska je naň už viac ako štvrť milióna preobjednávok. Základný model s jedným motorom bude stáť 39 900 dolárov, duálny motor je za 49 900 dolárov a variant s tromi motormi, ktorý z nuly na 100 km/h zrýchli za 2,9 sekundy, bude k dispozícii za 69 900 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom