Deň „D“ je za nami a svet spoznal dlho očakávaný elektrický pick-up Tesly, ktorá týmto netvorom výtvorom prekvapila naozaj každého. Napriek predošlým informáciám totiž zrejme nikto nečakal, že spoločnosť zájde až do takého extrému, aký ukázala pred pár dňami. Čo tým vlastne Elon sleduje? Predstaviť pick-up Cybertruck, ktorý vyzerá ako vytrhnutý zo sci-fi filmu, bol jeden z Muskových snov a práve vďaka svojej vízii sa snaží posúvať ďalej celé ľudstvo.

CEO Tesly, SpaceX či The Boring Company býva mnohokrát označovaný za najväčšieho vizionára a inovátora dneška. Každá doba mala svoje osobnosti, ktoré videli svet ďalej ako len v prítomnosti. Nedá mi v tomto prípade nespomenúť Nikolu Teslu, ktorý bol svojho času najväčším vynálezcom a priniesol svetu ohromné inovácie vo svete techniky.

On sám dokonca predpovedal, že ľudia budú môcť komunikovať na veľké vzdialenosti len pomocou vreckového zariadenia. Tým je dnes smartfón. Podobným smerom sa snaží ísť aj samotný Elon Musk, ktorý pred pár dňami ukázal, ako skutočne môže vyzerať vozidlo v budúcnosti.

Hranaté „čudo“ si rýchlo podmanilo svet

Pri spomienke na filmy Návrat do budúcnosti si mnohí vybavia aj legendárny model DMC DeLorean, ktorý bol na svoju dobu taktiež odlišný. Rovnako tak je dnes „outsiderom“ aj nová Tesla Cybertruck, ktorá priniesla azda všetko, len nie to, čo ľudia naozaj čakali. Uhladený elegantný dizajn robustného pick-upu? Kdeže!

Musk už pred vyše rokom oznámil, že elektrický pick-up spoločnosti bude ako vytrhnutý zo sci-fi, tak prečo sa dnes tak divíme podobe, ktorú táto novinka priniesla? Pretože je to niečo nevídané, niečo nové, čo v dnešnej dobe nemusí nájsť pochopenie ani u milovníka pick-upov, ktorý denne na korbe preváža ťažký náklad.

Práve dizajnová stránka je tou najviac kontroverznou vlastnosťou nového Cybertrucku, ktorá šokovala svet. Na funkciu Autopilota a autonómne riadenie si už mnohí napriek prvotným obavám pomaly zvykajú (aj pri šlofíku počas jazdy). Zvykneme si však aj na takéto futuristické autá? Jeden by nový pick-up Tesly označil za ohavnosť a iný sa zasa naň nevie vynadívať.

Pohľad na Cybertruck je u každého individuálny, no pravdou ostáva, že Musk nás na toto prekvapenie pripravoval už dlho a to, čo predpovedal, skutočne dokázal. Dokázal aj to, že môže priniesť do sveta automobilov prelomové elektromobily a že môže vytvoriť plán, ako dostať ľudstvo na Mars.

Pick-up ako žiaden iný

CEO Tesly už roky píše históriu, ktorá ostane vrytá do dejín ľudstva a popritom si plní aj svoje vízie, sny. A Cybertruck je jedným z nich. Tento elektrický pick-up totiž ukázal to, čo nikto nečakal a priniesol výbavu, ktorá sľubuje veľa. Vzduchový podvozok, ktorý sa prispôsobí terénu a nakladaniu záťaže, výrazne odlišný dizajn, či schopnosť premeniť sa na kempovacie vozidlo je len zopár z hlavných domén tejto novinky.

Nenechaj si ujsť
Tesla oficiálne predstavila elektrický pick-up Cybertruck. Vyzerá ako z inej planéty

Ako som už spomínal, Musk chce dostať človeka na Mars. A nielen človeka. Na povrchu Červenej planéty sa má časom ocitnúť aj nový Cybertruck, ktorý bude navyše vyrobený z rovnakej zliatiny ako samotná vesmírna loď Starship. Tento krok v pokračovaní vpred do budúcnosti je ďalším zo snov Elona Muska, ktorý chce elektrický pick-up skutočne dostať na Mars.

Opomeňme teraz nepodarenú situáciu, pri ktorej kovová guľa rozbila odolné sklo v oknách Cybertrucku. Chyby sa stávajú a áno, robí ich aj Tesla. Podstatou tohto komentára nebolo poukázať na to, či sa tento elektrický pick-up vydaril, či sa páči všetkým alebo je to len ohava, ktorá nemá v dnešnom svete pochopenie. Dôležitým odkazom je totiž nádych budúcnosti, ktorý Tesla na čele s Elonom Muskom pretavila do reality.

Splní Musk veľké očakávania?

Nevnímajme Cybertruck ako iba koncept, ktorý by mnohé automobilky zákazníkom nikdy neponúkli. Je totiž skutočný a Tesla ho chce vyrábať. Otázkou ale ostáva, či sa jej podarí dodržať očakávaný termín spustenia výroby. Ako si totiž mnohí dobre spomíname, veľké problémy mala spoločnosť s produkciou Modelu 3. Dodnes ale nebola spustená ani výroba kamióna Tesla Semi a elektrického superšportu, Tesly Roadster 2, ktorý by mal prísť na trh už v roku 2020.

Je teda otázne, či svoje sľuby skutočne spoločnosť dodrží načas. To však nevrhá dobré svetlo ani na výrobu pick-upu Cybertruck. Už dnes ale prekonáva očakávania všetkých, naplňuje víziu Elona Muska a rozdeľuje ľudí na dva tábory. Takú kontroverznosť nespôsobí vo svete hocijaká novinka, no Tesle sa opäť raz podarilo dokázať, že vie, ako na to.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP